Audi má do budúcna veľké plány. TT už nebude v ponuke a A8 dostane elektrický pohon.

Audi má do budúcna veľké plány. TT už nebude v ponuke a A8 dostane elektrický pohon.

24. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Európska únia stále sprísňuje emisné normy pre vozidlá. Cieľom nižších emisií je znížiť produkciu CO2 do nášho ovzdušia a tým pádom aj zlepšiť životné prostredie. Však nechceme dýchať zlý vzduch. Lenže kvôli tomu automobilky uprednostňujú elektromotor pred spaľovacím. Medzi tieto automobilky patrí aj Audi, ktoré chce do roku 2025 predstaviť 20 nových vozidiel. Elektrifikovať chcú aj športové auto R8 alebo luxusnú limuzínu A8.

Nemecká automobilka Audi sa podelila o svoje výroky s výročnej schôdzky akcionárov, ktorá nemá veľmi dobre správy pre milovníkov športových vozidiel a spaľovacích motorov.

Súčasná tretia generácia Audi TT už nebude mať nasledovníka. Dôvodom nie sú ani tak emisie, ako nízky záujem o toto vozidlo. Len minulý rok sa predalo v Európe 9 943 kusov. Avšak netreba smútiť. O pár rokov má Audi predstaviť malé elektrické coupe. Toto pre milovníkov benzínu (aj TDI) nebude dobrá správa.

Ak si milovník benzínu už radšej nečítaj. Podľa špekulácií má z R8 zmiznúť výnimočný atmosférický 5,2 litrový desaťvalec s unikátnym zvukom. Nahradiť by ho mal elektromotor, ale toto ešte nie je potvrdené.

Vlajková loď Audi A8 má dostať tiež čisto elektrický pohon. Ale elektrická „a osmička“ nebude len taká. Má sa vraj jednať o luxusnú verziu Horch, ktorá bude konkurovať Mercedesu-Maybach. V tomto prípade elektromotor nebude na škodu. V luxusnej limuzíne nie je až tak potrebný spaľovací motor, no zaujímavé to bude pre ľudí, ktorý cestujú často a na veľmi dlhé vzdialenosti.

Audi chce taktiež do konca tohto roka predstaviť ďalších sedem vozidiel. Nebude sa jednať o nové modely, ale skôr o ďalšie variácie existujúcich modelov. Tešiť sa môžeme na Q3 Sportback alebo na e-Tron Sportback. Tieto vozidlá budú predstavené pravdepodobne na autosalóne vo Frankurte, ktorý otvorí svoje brány na jeseň. Následne do roku 2025 Audi predstaví 20 ďalších čisto elektrických vozidiel. Medzi prvé má patriť Q4 e-Tron a e-Tron GT.

No každopádne necháme sa prekvapiť časom. Osobne si myslím, že automobilky budú predávať spaľovacie motory ešte dlhé roky popri elektromobilom.

Hyundai i30 Fastback N Performance