Kia XCeed bola nafotená bez kamufláže.

Kia XCeed bola nafotená bez kamufláže.

24. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Crossovery a SUV-čka sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené a preto automobilky predstavujú nové a nové vozidlá v tomto segmente. Lenže trendom sa stali aj hatchbacky s terénnou úpravou. Napríklad taký Ford minulý rok predstavil Focus Active, ktorý zvládne aj nespevnené cesty. Avšak čoskoro Focusu Active pribudne nový konkurent. Jedná sa o Kiu XCeed.

Kia XCeed

Kia XCeed bola len nedávno nafotená bez kamufláže pri testovaní v Južnej Kórei. Už na prvý pohľad je vidieť, že novinka je väčšia než bežný Ceed a nie je to iba optický klam. XCeed bude naozaj väčší. Objem batožinového priestoru narastie z 395 na 426 litrov. Taktiež aj dĺžka narastie z 4,31 metra na 4,38 metra. Okrem rozmerov nastanú zmeny aj v interiéri. Tam nájdeme vylepšené ovládanie automatickej klimatizácie, väčší dotykový displej s uhlopriečkou 10,25″ (súčasný Ceed má maximálne 8″) a hovorí sa aj o digitálnom prístrojovom štíte.

Exteriér je taktiež iný. Predné svetla dostali nový dizajn a taktiež aj predná maska. Vzadu sú nové lichobežníkové výfuky, svetlá a veko batožinového priestoru. Terénna verzia X dostane oproti bežnej verzii platové lemovanie a dekorácie na prednom a zadnom nárazníku z imitácie hliníku. Všimnúť si môžeš C-stĺpik, ktorý sa jemne zvažuje dole. Veľmi to pripomína vozidlo typu SUV Coupe.

Kia XCeed 2019

Novinka je postavená na rovnakej platforme ako Ceed, čiže aj agregáty budú rovnaké. V ponuke nájdeme 1,0 T-GDi (120k), 1,4 T-GDi (140k), 1,6 T-GDi (204k) a 1,6 CRDi s výkonom 115 alebo 136 koní. Poháňané budú predné kolesá cez manuál alebo automat, ale hovorí sa, že v ponuke má byť aj pohon všetkých kolies. Hovorí sa tiež o mild-hybridnej verzii, ktorá má prísť do ponuky neskôr. Tá bude pravdepodobne kombinovaná s motorom 1,6 CDRi. S týmto agregátom nedávno Hyundai predstavil mild-Hybridný Tucson. Neskôr sa vraj majú objaviť plug-in hybridné verzie.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Na kompletné informácie si budeme musieť ešte nejaký ten mesiac počkať. Oficiálny dátum predstavenia ešte nebol zverejnený, no dá sa predpokladať, že Kia novinku predstaví na Jeseň vo Frankfurte. Necháme sa teda prekvapiť.

Kia XCeed 2020

Zdroj: AutoSpy