Západné vozidlá v Sovietskom zväze časť 2.

Západné vozidlá v Sovietskom zväze časť 2.

15. decembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Pred mesiacom som písal článok o západných vozidlách, ktoré jazdili v sovietskom zväze. Medzi nimi boli vozidlá Maserati, Jaguar, Porsche a mnoho ďalších. Dnes v pokračovaní článku sa pozrieme na ďalšie západné vozidlá, ktoré jazdili v Sovietskom zväze.

Vozidiel Alfa Romeo z 30. a 40. rokov minulého storočia jazdilo v Sovietskom zväze viacero. Tento kúsok mal pod kapotou benzínový šesťvalec s výkonom 95 koní a vlastnil ho zberateľ Yuri Alekhin.

 

Luxusné auto ako Roll Royce sú vzácne hocikde po svete. Jeden Roll Royce Silver Shadow jazdil aj po Moskve. Tento kúsok patril Brežnevovi a podľa dostupných informácií mal v tomto kúsku dopravnú nehodu.

 

Talianske športové vozidlá boli v ZSSR dosť zriedkavé, ale jeden Fiat Dino jazdil po Moskve. Tento kúsok vlastnil režisér Ivan Dykhovichny a kúpil ho od neznámeho diplomata. Hovorí sa, že toto vozidlo jazdí po Rusku do dnes.

 

Vozidiel Triumph Junior 1E bolo vyrobených len 22. Zaujímavosťou, je že toto vozidlo má pohon predných kolies. Začiatkom 80. rokov takýto kúsok jazdil po Moskve.

 

Tento Renault Caravelle Chruščov v roku 1960 ako darček.

 

Americké autá v Moskve neboli až také vzácne. Malo ich pár diplomatov. Tento Chrysler Imperial La Baron kúpil skladateľ Arno Babajanyanov od japonského diplomata.

 

Toto vozidlo Matra Djet vlastnil prvý človek vo vesmíre Jurij Gagarin.

 

Tento Mercedes 770K si po vojne doviezla do zväzu neznáma osoba, avšak neskôr Mercedes vlastnil riaditeľ KGB. Zaujímavosťou je, že tento kúsok je s dvoma kompresormi a má 400 koní.

eshop spiatocka.sk

 

Takýto Mercedes-Benz SL vlastnil novinár Victor Louis.