Honda predstavila autonómne vozidlo, ktoré bude pomáhať v poľnohospodárstve, ale aj hasičom.

Honda predstavila autonómne vozidlo, ktoré bude pomáhať v poľnohospodárstve, ale aj hasičom.

16. decembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Na výstave spotrebnej elektroniky v USA Honda predstavila autonómny pracovný stroj s označením 3E-D18. Tento stroj vyvinula divízia R&D Honda Americas pre záchranárov, hasičov, údržbárov a poľnohospodárov. No osobne si myslím, že takéto vozidlo môže využívať aj armáda.

Tento pracovný stroj je vyrobený na základe štvorkolky, ktorú výrobca nešpecifikoval. Taktiež nie je špecifikovaný ani pohon tohto stroju. Jediné čo vieme je, že tento stroj má pohon všetkých kolies.

Autonómny systém umožňuje stroju sa pohybovať v rôznom prostredí v troch režimoch autonómie. Prvý je Follow mé, teda následuj ma. Ďalší režim je Pattern. Ten umožňuje stroju sa pohybovať podľa vopred určenej trasy. Posledný režim AB umožňuje sa stroju pohybovať z miesta A do miesta B.

Stroj bol v tomto roku testovaný v troch prostrediach. V severnej Karolíne sám kosil trávu. V Colorade pomáhal hasičom hasiť na ťažko dostupných miestach. Taktiež kalifornskej poľnohospodárskej akadémii samostatne postrekoval ovocie. Honda aktuálne hľadá partnerov na výrobu príslušenstva pre tento stroj. Sériová výroba zatiaľ nie je známa.

eshop spiatocka.sk

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.