Interiér novej Lady Vesty je vidno na lepšej fotografii.

Interiér novej Lady Vesty je vidno na lepšej fotografii.

17. decembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Nedávno sa objavila na internete fotografia interiéru faceliftovanej Lady Vesty, avšak na fotke nebolo veľa vidno pretože bola nekvalitná. Teraz bola zverejnená ďalšia fotka, na ktorej je toho vidieť viac, ale stále sa jedná len o grafickú snímku.

Interiér Lada Vesta 2020

Podľa dostupných informácií mala byť fotografia vyhotovená na tajnom stretnutí predajcov Lada v Petrohrade.

Prvá vec, ktorú si v interiéri všimneš je veľký na šírku uložený dotykový displej multimediálneho systému. Podobný displej používajú aj vozidlá Renault a je celkom možné, že faceliftovaná Vesta by mohla mať prevzatý multimediálny systém z Renault, poprípade trochu upravený. Pod displejom sa nachádza trojica ovládačov klimatizácie a pod nimi je úložný priestor s krytom z klavírneho laku. Stredový tunel je o niečo vyšší a ňom nájdeme menšiu radiacu páku, úložný priestor, elektronickú ručnú brzdu, volič jazdných režimov Lada Ride Select a lakťovú opierku. Štvorramenný volant je menší a za ním nájdeme nové budíky s väčším stredovým displejom palubného počítača. Vpravo od volantu sa nachádza tlačidlo bez kľúčového štartovania.

Facelift Vesty by mal byť predstavený v polke budúceho roku a spolu s facelifom by mala pribudnúť nová prevodovka CVT. Avšak toto nie sú potvrdené informácie od AutoVaz ani fotka interiéru nie je oficiálna.

Pripomeňme si, že AutoVaz do roku 2020 predstaví niekoľko nových modelov vrátane nástupcu Lada Largus. Toto nové vozidlo bude v podstate Dacia Dokker s dizajnom X-Design.