Vozidlá Volvo budú môcť v budúcnosti identifikovať vodiča pod vplyvom alkoholu. Poprípade pod vplyvom drog.

Vozidlá Volvo budú môcť v budúcnosti identifikovať vodiča pod vplyvom alkoholu. Poprípade pod vplyvom drog.

21. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

Vozidlá Volvo patria k najbezpečnejším vozidlám na svete. Využívajú množstvo technológií a systémov, ktoré zvyšujú bezpečnosť posádky. Nedávno Volvo oznámilo, že ich vozidlá budú mať kvôli bezpečnosti obmedzenú rýchlosť na 180 km/h. Lenže teraz Volvo posúva latku ďalej. Totižto ich vozidlá budú môcť rozpoznať opitého vodiča.

Volvo Alcohol

S cieľom bojovať s vodičmi pod vplyvom alkoholu a tými, ktorí prevádzkujú stroj v nespôsobilom stave, bude v interiéri Volvo nainštalovaných niekoľko kamier. Budú prispôsobené tak, aby zistili, či osoba za volantom nezatvára oči na príliš dlho, ako vyzerá, ako jazdí, či ide na obrubník, či odstraňuje ruky z volantu a pomaly reaguje na situácie na ceste.

Ak elektronika usúdi, že sa vodič sa správa nepozorne, potom bude v aktívnom bezpečnostnom systéme vozidla vodič upozornený. Ak vodič naďalej vykazuje známky neprimeranosti, auto automaticky spomalí a v prípade potreby sa úplne zastaví a zaparkuje na kraji cesty. V situácii, keď to systém považuje za potrebné, je možné prostredníctvom služby Volvo On Call zavolať pohotovostné služby. Tento systém plánuje Volvo zaviesť do vozidiel v roku 2020.