Pozreli sme sa na Brabus S900. Akú má v skutočnosti maximálnu rýchlosť? (Video)

Pozreli sme sa na Brabus S900. Akú má v skutočnosti maximálnu rýchlosť? (Video)

21. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

Mercedes-Maybach S650 je luxusná limuzína, ktorá patrí na vrchol automobilového luxusu. Pod kapotou má 6,0 litrový dvanásťvalec s výkonom 620 koní. Maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 250 km/h. Toto sú hodnoty, ktoré luxusnej limuzíne bohate stačia. Lenže niekomu to stačiť nemusí. Pre takých má Brabus pripravenú špecialitku S900.

Brabus S900 vychádza z Mercedes-Maybach S650. Avšak dizajn tejto rakety zodpovedá vysokému výkonu a vyznačuje sa športovo elegantným dôrazom na komponenty aerodynamického vylepšenia Brabus. Kolesá môžu mať obuté 21 alebo 22 palcové elektróny. V interiéri vládne taktiež prvotriedny luxus. Nájdeme v ňom prvotriedne materiály, štvoricu sedadiel a dokonca aj tachometer na strope pre cestujúcich vzadu. Prácu cestujúcim vzadu umožní aj tablet s operačným systémom Microsoft, ale poďme k tomu najzaujímavejšiemu. Tým je motor.

eshop spiatocka.sk

Pod kapotou tejto brutálnej limuzíny pracuje 6,3 litrový dvanásťvalec prepĺňaný dvoma turbami. Jeho výkon je 900 koní a krútiaci moment je 1 500 Nm, ktorý je k dispozícii od 4 200 ot./min. Na stovku sa táto 2,8 tony vážiaca limuzína dostane za 3,7 sekundy a maximálna rýchlosť môže byť vyššia ako 350 km/h. Lenže momentálne je maximálna rýchlosť obmedzená na 325 km/h kvôli pneumatikám. Tie nezvládnu zatiaľ vyššiu rýchlosť.

Oproti bežnému Maybachu má Brabus motor zvýšený objem na 6,3 litra, nové turbodúchadlá s vyšším plniacim tlakom, kované piesty a výfukový systém Brabus. Ak by si niekto myslel, že tento motor nespĺňa emisné normy, tak je na omyle. Spĺňa emisnú normu Euro 6.