Takto by mohol vyzerať roadster od Hyundai N.

Takto by mohol vyzerať roadster od Hyundai N.

20. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

V súčasnosti juhokórejska automobilka Hyundai má u nás v ponuke športový Hyundai i30N a i30 Fastback N. Neskôr má pribudnúť do ponuky aj Tuscon N, ktorý bude mať pohon všetkých kolies a výkon 300. Lenže ako by mohol vyzerať taký roadster od Hyundai? Na to sa pozrel Yeonjoon Park.

Park vytvoril celkom zaujímavú grafickú štúdiu roadsteru. Na prednej strane je veľká mriežka chladiča podobná Verlosteru. Na ňu nadväzujú úzke full LED svetlá. Celkovo pôsobí predná časť agresívne. Pri pohľade z boku si môžeš všimnúť výduchy vzduchu za predným kolesom a vystúpené blatníky. Na zadnej časti sa nachádza krídlo a dve koncovky výfukov.

Keďže sa jedná o grafickú štúdiu, tak takéto vozidlo pravdepodobne nepríde do showroomov. Takže ani technické údaje nevieme, ale môžeme si ich predstaviť. Pod kapotou by mohol byť 2,0 litrový prepĺňaný štvorvalec s výkonom 300 koní. Keďže sa jedná o roadster, tak poháňané by boli zadné kolesá cez manuálnu prevodovku. V ponuke by mohol byť aj 3,3 litrový prepĺňaný šesťvalec s výkonom 370 koní. V spojení so zadným pohonom by sa mohlo jednať a poriadny roadster.

eshop spiatocka.sk

Zdroj: Yeonjoon Park