Donald Trump nedôveruje autonómnemu riadeniu vo vozidlách.

Donald Trump nedôveruje autonómnemu riadeniu vo vozidlách.

20. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

Či chceme alebo nie, autonómne riadenie vo vozidlách sa nachádza vo vozidlách čoraz častejšie. O pár rokov sa pravdepodobne stane autonómne riadenie súčasťou nášho života. Však automobilky sa snažia tento systém stále vylepšovať a v podstate sa im darí.

V Spojených štátoch sa najviac vyvíjajú vozidlá s autonómnym riadením. Však americké spoločnosti Waymo (divízia Google), Uber, Tesla, NVIDIA a General Motors sú lídrami vo vývoji autonómneho riadenia. Ale čo na to hovorí americký prezident? Ten autonómnemu riadeniu nedôveruje. Trump síce také vyjadrenie nikdy verejne nepovedal, ale keď bol Trump na National Golf Club, tak povedal Elonovi Muskovi, že do auta s autonómnym riadením by v živote nesadol. Tiež Trump poznamenal, že neverí žiadnému auto, ktoré riadi počítač.

Našťastie sa Trumpov postoj neprejavil v domácej politike. Totižto národná správa ciest v Amerike už pracuje na návrhu zmeny pravidiel cestnej premávky, ktoré umožnia prevádzku vozidiel bez posádky na verejných komunikáciách.

Mimochodom väčšina obyvateľov v Amerike zdieľa Trumpov názor. Prieskum agentúry AAA, ktorý sa konal v lete 2018 ukázal, že 73% amerických motoristov sa bojí riadiť vozidlá s autonómnym riadením.

eshop spiatocka.sk