AutoVaz prezradil aké má plány s Vestou na tento rok. Dočkáme sa druhej generácie?

AutoVaz prezradil aké má plány s Vestou na tento rok. Dočkáme sa druhej generácie?

19. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

Podľa odhadov koncom minulého roka AutoVaz zorganizoval tajnú prezentáciu, na ktorej bola údajne predstavená nová Lada Vesta. Od vtedy sa na internete objavili fotky interiéru novej Vesty. Avšak AutoVaz vtedy oficiálne nepotvrdil predstavenie novinky. Teraz sa situácia mení. Ruská automobilka predstavila plán na rok 2019. Hovorí sa v ňom aj o druhej generácií Vesty.

Lada Vesta

Podľa plánu na tento rok plánuje AutoVaz vyrobiť až 112 000 kusov Vesty. Jedná sa všetky verzie okrem Vesta Sport. Tích plánuje vyrobiť AutoVaz 1 200 kusov za celý rok. Pre porovnanie minulý rok bolo vyrobených celkovo 108 364 kusov všetkých verzii Vesta. No poďme k druhej generácií.

AutoVaz potvrdil, že tento rok neplánuje predstaviť žiadnu druhú generáciu ani facelift Vesty. Jedine čo pribudne v decembri je verzia s japonským variátorom Jatco a motorom Nissan s objemom 1,6 litra a výkonom 114 koní. Ruská automobilka nespomenula kedy plánuje predstaviť druhú generáciu. No podľa odhadov by mohla byť predstavená nová Vesta budúci rok. Avšak odhadovalo sa, že sa tak stane tento rok. Jedine čo vieme je, že AutoVaz plánuje predstaviť viacero modelov do roku 2022. Takže do roku 2022 druhá generácia určite príde.

eshop spiatocka.sk

Prečítaj si aj test ako sme zvládli cestu do Ženevy a späť s Ladou Vestou SW Cross.