Vozidlá Škoda Karoq a Kodiaq prešli menšou úpravou.

Vozidlá Škoda Karoq a Kodiaq prešli menšou úpravou.

18. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Pre českú automobilku Škoda je rok 2019 veľmi zaujímavý. Začiatkom roka začal predaj Scaly a bol predstavený nový model Kamiq. Len pred dvoma mesiacmi bol predstavený facelift Superbu a ku koncu roka má byť predstavená štvrtá generácia Octavia. Lenže teraz prešiel Kodiaq a Karoq menšou úpravou pre modelový rok 2020.

Škoda Kodiaq MY 2020

Asi najviac viditeľný znak modelového radu 2020 bude nápis Škoda na veku batožinového priestoru namiesto znaku Škoda. Tento prvok majú všetky nové alebo aktualizované vozidlá automobilky. Taktiež do ponuky Kodiaqu pribudnú nové 20″ disky z ľahkých zliatin, ktoré budú v ponuke pre výbavy Laurin & Klement, Sportline a RS.

Z dizajnových to je všetko a presunieme sa k technickým zmenám. Súčasný systém sledovania mŕtveho uhla nahradí systém Side Assist, ktorý má dosah sledovania 70 metrov namiesto 20 metrov. Svetelné upozornenie na vozidlo v mŕtvom uhle sa presunulo zo spätného zrkadla na kryt spätného zrkadla.

Škoda Karoq 2020

Vozidlá vybavené bezkľúčovým prístupom budú po novom bezpečnejšie. Ak sa s kľúčom nebude viac ako 15 minút hýbať, tak vysielač v kľúči sa automaticky vypne. Toto riešenie znižuje riziko krádeže.

Doteraz bol adaptívny podvozok DCC v ponuke len pre vozidlá s pohonom všetkých kolies, no čoskoro bude v ponuke aj pre vozidlá s predným pohonom. Adaptívny podvozok DCC ponúkne tri jazdné režimy.

Budúcich záujemcov o Karoq určite poteší aj 2,0 TDI, ktorý môže mať po novom výkon až 190 koní. Tento agregát bude spojený len s automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG a pohonom všetkých kolies.

Upravené verzie oboch modelov budú v ponuke čoskoro.