Nástupca vozidla Ford Mondeo bude pravdepodobne crossover.

Nástupca vozidla Ford Mondeo bude pravdepodobne crossover.

17. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Predaje vozidiel Ford v Európe nie sú zrovna najväčšie a preto musí automobilka prísť s nápadom, ktorý zväčší predaje. Asi najlepšie možnosti na zvýšenie predaja sú zrušenie ťažko predajných modelov a vývoj nových. Práve obidve tieto možnosti Ford v budúcnosti použije.

Ford Mondeo 2021

Len nedávno Ford predstavil facelift Mondea, ale dopyt po tomto vozidle v posledných rokoch klesá. Preto v najbližších rokoch pravdepodobne Mondeo skončí kariéru a nahradí ho nový crossover alebo SUV, ktoré bude postavené na modulárnej platforme C2. V základe novinky by sa mohol objaviť 1,5 litrový EcoBoost s mild-hybridnou technológiou a 48V okruhom. Dieselové agregáty, ktoré spĺňajú emisnú normu Euro-6d Temp budú taktiež v ponuke.

 

O dizajne novinky je ešte priskoro hovoriť. Podľa grafickej štúdie dostane novinka oblé tvary a pripomína skôr terénne kombi. Interiér môžeme očakávať, že bude podobný ako má Ford Focus.

To, či dostane novinka názov Mondeo alebo úplne iný je otázne a dozvieme sa to časom. Taktiež sa hovorí, že novinka by mala byť sedemiestna a mala by nahradiť súčasny S-Max a Galaxy. Práve v roku 2020 má byť výroba týchto vozidiel ukončená. Do konca tohto leta by mala byť ukončená aj výroba modelov B-Max, C-Max a Grand C-Max.

Súčasná generácia Ford Mondeo

Zdroj: AutoCar