Bol predstavený revolučný Chevrolet Corvette s motorom uloženým uprostred.

Bol predstavený revolučný Chevrolet Corvette s motorom uloženým uprostred.

19. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Píše sa rok 1964. Práve vtedy predstavil Zora Arkus-Duntov predstavil Chevrolet Corvette s motorom uloženým uprostred. Lenže toto vozidlo nikdy nevidelo svetlo sveta a Corvetta zostala stále s motorom vpredu, no rok 2019 sa určite zapíše do histórie Corvette. Dnes bola totižto predstavená nová Corvette C8 s motorom uloženým uprostred.

Na novinke je už na prvý pohľad vidieť, že sa jedná o Corvette. Zanecháva si tie klasické črty, no kvôli uloženiu motora uprostred je kapota kratšia a zadok dlhší. Taktiež si môžeš všimnúť aj nasávacie otvory po stranách za dverami.

V interiéri nájdeme dve športové sedadlá potiahnuté Alcantarou, no asi najviac zaujme stredový displej naklonený na vodiča, ktorý má vpravo lištu, takže spolujazdec asi nebude môcť ovládať displej. Samozrejmosťou je aj virtual kokpit.

Po technickej stránke je nová Corvette postavená na hliníkovom ráme a vonkajšie panely sú vyrobené zo sklených vlákien. Uhlíkové vlákna v základnej verzii nie sú použité, no aj napriek tomu má C8 nízku váhu 1 530 kg.

O pohon sa stará nový atmosférický 6,2 litrový osemvalec LT2 s výkonom 497 koní a krútiacim momentom 630 Nm. Výkon sa prenáša na zadné kolesá cez 8-stupňovú automatickú dvojspojkovú prevodovku. Táto prevodovka bola vyvinutá v spolupráci s firmou Tremec.

Základná Corvette LT2 to má namierené proti Audi R8 a Porsche 911, no v budúcnosti príde na trh výkonnejšia verzia, ktorá bude konkurovať McLarenu 720S alebo Ferrari F8 Tributo. Výkonnejšiu verziu by mal poháňať kompresorom preplňovaný 5,5 litrový osemvalec s výkonom až 700 koní.

Mimochodom pre základnú verziu bude v ponuke aj balík Z51 Performance Package, ktorý zvýši výkon na 502 koní a krútiaci moment zvýši na 637 Nm. Okrem toho tento balík obsahuje adaptívne tlmiče, lepšie brzdy, lepšie chladenie, širšie pneumatiky a zadný spojler.

 

Dynamické parametre neboli zatiaľ zverejnené, ale základná verzia sa má dostať na stovku za menej ako tri sekundy. Aj napriek neuveriteľným ambíciam bude novinka podľa odhadov začínať na sume 60 000 dolárov.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.