Poďme sa pozrieť na zaujímavé úpravy vozidiel Moskvich, ktoré si ešte nevidel.

Poďme sa pozrieť na zaujímavé úpravy vozidiel Moskvich, ktoré si ešte nevidel.

21. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Sovietské vozidlá Moskvich asi nemusím veľmi predstavovať. U nás v československej socialistickej republike ich jazdilo viacero, no časom sa objavili aj zaujímavé upravené verzie. Najmä po páde socializmu. Poďme sa na ne pozrieť.

Tento Moskvich 21413 je navonok úplne obyčajný, ale pod kapotou sa nachádza zaujímavá úprava. Toto vozidlo poháňa 1,8 litrový diesel Ford s výkonom 60 koní. Tento Moskvich bol určený najmä pre západné Nemecko, ale nikdy sa tam do predaja nedostal.

Juhoslovanská firma Progress predstavila niekoľko úprav vozidiel Moskvich, no toto kombi je asi najočakávanejšie.

Máme tu ďalšiu úpravu z Juhoslávie. Jedná sa o vozidlo, ktoré je určené pre červený kríž.

Tento pick-up sa volá Grenadier a je postavený na podvozku UAZ 3151. Upravená karoséria pochádza z Moskvich 2335 a pod kapotou je motor GMZ-410 s výkonom 105 koní. Pick-up bol vyrobený koncom 90. rokov minulého storočia vo výskumnom centre Nami, no nenašiel sa žiaden investor, ktorý by financoval výrobu.

Tento Moskvich 2141Y2 nie je žiadne mafiánske auto z Ruska. Je to luxusnejšia a predĺžená verzia, ktorá má dlhší rázvor o 200 mm. V najvýkonnejšom prevedení bol pod kapotou motor Renault s výkonom 112 koní.

Tento Moskvich 2142R5 Kalita mal byť luxusný sedan. Však pozri sa na mriežku chladiča, ktorá pripomína Rolls-Royce a celkový dizajn sa podobá na americké vozidlá. Vyrábať sa mala aj verzia s pohonom všetkých kolies, ale vyrobený bol len jeden kus.

 

Tento pick-up vyzerá naozaj drsne. Je postavený na podvozku UAZ a karoséria je z Moskvich. Pod kapotou sa nachádza osemvalec GAZ-337. Vieš ako sa volá toto drsné auto? T-134 Tachanka. Ak by mi niekto povedal tento názov, tak by som si myslel, že hovorí o Tanku.

 

Posledné auto bude Moskvich určený pre armádu. Na korbe je umiestnený guľomet, takže auto mohlo slúžiť pre pechotu. Samozrejme v ruskej armáde sa toto auto neobjavilo.