Takto by mohla vyzerať Kia Sportage Coupe.

Takto by mohla vyzerať Kia Sportage Coupe.

22. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Kia Sportage štvrtej generácie je na trhu už od roku 2015, no minulý rok bol predstavený facelift. V našich končinách sa Kii darí celkom dobre, avšak Coupe by mohlo ešte zvýšiť predaje a druhej strane by nemalo skoro žiadnu konkurenciu. Jedine tak Mitsubishi Eclipse Cross. Ako by teda mohol vyzerať Sportage Coupe? Na to sa pozrel ruský portál kolesa.ru.

Predná časť vyzerá totožne ako GT-Line, no najväčšia zmena začína pri pohľade z boku. Tam môžeš vidieť klesajúcu strechu a predĺženú zadnú časť. Vzadu je dvojica svetiel, ktoré sú prepojené LED pásom. Na športovom nárazníku je štvorica koncoviek výfukov a hliníkový difúzor. Mimochodom koncovky výfukov mi veľmi pripomínajú koncovky na Maserati Levante.

V interiéri by sme veľa zmien nevideli. Ten by bol s veľkou pravdepodobnosťou podobný ako je v Sportage GT-Line. Cestujúci na zadných sedadlách by mali menej miesta na hlavu a kufor by bol o niečo dlhší.

Pod kapotou by sa mohol objaviť 2,0 litrový diesel CRDi s výkonom 185 koní. Pre benzínových nadšencov by mohlo byť v ponuke 1,6 T-GDi s výkonom 177 koní. Najsilnejšia verzia by mohla mať výkon až 204 koní. Táto verzia by mohla šprintovať na stovku za 8,5 sekundy.

S veľkou pravdepodobnosťou Kia Sportage Coupe s veľkou pravdepodobnosťou nepríde do predaja, no bolo by to veľmi zaujímavé auto. Hlavne na ruskom trhu by mohla Kia konkurovať Renaultu Arkana.

Zdroj: kolesa.ru