BMW ukázalo volant prvého elektrického SUV iNEXT.

BMW ukázalo volant prvého elektrického SUV iNEXT.

22. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

To, že mníchovská automobilka chystá elektrické SUV nie je žiadna novinka. Však už aj Audi má svoje elektrické SUV, ale aj Mercedes-Benz. Lenže elektrické SUV z Mníchova sme mohli vidieť len na špionážnych záberoch, poprípade sme mohli vidieť koncept iNEXT. Avšak BMW teraz odhalilo zaujímavý volant.

Volant v novom elektrickom SUV nebude mať klasický guľatý dizajn, ale bude po bokoch zrezaný. Prečo zrovna taký dizajn? Nie je to kvôli kráse alebo štýlu, ale dizajn je čisto praktický. Zrezané boky majú ukazovať ako sú vytočené kolesá. Volant je taktiež vybavený optickými vláknami, ktoré informujú vodiča o autonómnych režimoch jazdy, poprípade dokážu upozorniť vodiča aby zasiahol do riadenia. Napríklad v prípade hroziaceho nebezpečenstva.

BMW minulý rok zverejnilo fotky kamuflovaného vozidla iNEXT pri testovaní na snehu. Práve v arktických podmienkach automobilka skúša výdrž batérie a elektromotorov.

Aj zo špionážnych záberov môžeme vidieť, že elektrické SUV bude mať obrovské ladvinky, na ktoré nadväzujú úzke svetlomety. Pri pohľade z boku je vidieť športový potenciál. Krátky predný previs, dlhý rázvor a krídlo na veku batožinového priestoru.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.