Ferrari plánuje rozšíriť ponuku vozidiel. Čo môžeme očakávať?

Ferrari plánuje rozšíriť ponuku vozidiel. Čo môžeme očakávať?

24. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Talianska automobilka Ferrari tento rok na autosalóne predstavila nový superšport s názvom F8 Tributo. Taktiež len nedávno bol predstavený nový hyperšport SF90 Stradale, ktorý poháňa hybridné ústrojenstvo so spoločným výkonom 1 000 koní. Lenže Ferrari plánuje predstaviť ďalšie vozidlá.

Podľa marketingového vedúceho Enrica Galliere plánuje Ferrari reorganizáciu a predstavenie nových modelov, ktoré oslovia nových zákazníkov, ale hlavne nové vozidlá vstúpia do nových segmentov. Okrem sľúbeného SUV od Ferrari by sme mohli očakávať malé dostupnejšie Ferrari s nižším výkonom, poprípade aj štvormiestny sedan, ktorý by konkuroval Porsche Panamera alebo Mercedes-AMG GT63 S 4-Door Coupe. Taktiež podľa Enrica aj napriek predstaveniu nových modelov vozidlá Ferrari nestratia exkluzivitu.

Mimochodom talianska automobilka predala v roku 2018 9 251 vozidiel, no po predstavení SUV plánujú predávať až 22 000 vozidiel ročne.

Mimochodom najnovší model SF90 Stradale poháňa preplňovaný 4,0 litrový osemvalec s výkonom 780 koní. K tomu sa pripája elektromotor s výkonom 220 koní. Spoločný výkon je teda 1 000 koní, ktorý sa prenáša na všetky kolesá. Výkon z motora a jedného elektromotora sa prenáša na zadné kolesá cez 8-stupňovú automatickú prevodovku. Ďalšie dva elektromotory poháňajú predné kolesá. Zaujímavosťou je, že vozidlo cúva pomocou predných elektromotorov a nie pomocou spaľovacieho motora. Takže SF90 Stradale nemá spiatočku.

Zdroj: Cars and Dogs