Vo Frankfurte bude predstavený sériový Mercedes-Benz EQV.

Vo Frankfurte bude predstavený sériový Mercedes-Benz EQV.

3. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

V marci tohto roku na ženevskom autosalóne bol predstavený elektrický Mercedes EQV. Aj keď to na prvý pohľad nevyzeralo, tak predstavené vozidlo bolo koncept, no sériová verzia sa veľmi líšiť nebude. Práve sériová verzia EQV bude predstavená v septembri na autosalóne vo Frankfurte.

Nový elektrický Mercedes-Benz EQV sa nelíši veľmi od triedy V so spaľovacím motorom. Iná je predná časť, kde nájdeme podobnú masku elektrickému SUV EQC. Taktiež aj predné svetlá sú navrhnuté v podobnom štýle a sú prepojené LED pásom.

Interiér je tiež rovnaký ako v triede V. Na palubnej doske nájdeme dekoračnú lištu z klavírneho laku a displej multimediálneho systému. Jedine čo v interiéri chýba je digitálny prístrojový štít. V modernom elektrickom aute by mal byť prístrojový štít. Mimochodom v ponuke bude 7 a 8 miestna verzia. Do budúcnosti sa očakáva aj užitková verzia, ktorá bude mať dve sedadlá a veľký nákladný priestor.

O pohon sa bude starať elektromotor s výkonom 204 koní, ktorý poháňa prednú nápravu. Batérie uložené pod podlahou s kapacitou 100 kWh umožnia dojazd 400 kilometrov.

Ako bolo vyššie uvedené novinka bude predstavená v septembri na autosalóne vo Frankfurte a predaj podľa odhadov by mal začať začiatkom roku 2020.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.