Video: Vzácne Ferrari P80/C bolo natočené na okruhu. Počúvnuť si môžeš aj zvuk.

Video: Vzácne Ferrari P80/C bolo natočené na okruhu. Počúvnuť si môžeš aj zvuk.

7. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Vozidlá značky Ferrari sú vzácne nech sa jedná o akýkoľvek model. Lenže existujú aj také Ferrari, ktoré sú veľmi vzácne. Medzi ne patrí jeden výnimočný kus s názvom P80/C. Jedná sa o špeciálny kus, ktorý bol vyrobený na objednávku.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Ferrari P80/C vzniklo v roku 2015 na objednávku pre nemenovaného zákazníka. Stojí na základe Ferrari 488 GTE a pod kapotou pracuje dvakrát preplňovaný 3,9 litrový osemvalec, avšak jeho výkon nebol zverejnený. Dizajn tohto vozidla má pripomínať vozidlá Ferrari zo 60. rokov minulého storočia, najmä model 330 P4. Treba však uznať, že dizajn sa veľmi podaril. Uhladené línie pôsobia elegantne, no na druhej strane predný splitter, zadný difúzor a obrovské krídlo pôsobia veľmi agresívne a športovo.

Na videu nižšie si môžeš pozrieť toto zaujímavé Ferrari. Lenže nejedná sa o športovú jazdu na okruhu, ale o natáčanie. Však na videu je aj čierne Porsche s kamerou na streche. Okrem toho šofér tomuto vozidlo občas aj trochu pridá vďaka čomu si môžeme počúvnuť zvuk. Ten znie dobre a pri preradení strelí do výfukov.