Jaguar predstavil XE SV Project 8 Touring určený na cesty.

Jaguar predstavil XE SV Project 8 Touring určený na cesty.

7. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Pred dvoma rokmi britská automobilka predstavila brutálny sedan XE SV Project 8, ktorý má pod kapotou preplňovaný 5,0 litrový osemvalec s výkonom 600 koní. Stovku tento sedan zvládne za 3,7 sekundy a maximálna rýchlosť je 300 km/h, ale to nie je všetko. Tento Jaguar zvládol prejsť Nurburgring za 7 minút a 21 sekúnd. Lenže Project 8 nie je vhodné vozidlo na bežné cesty. Preto Jaguar predstavil XE SV Project 8 Touring.

Jaguar XE SV Project 8 Touring

Jaguar XE SV Project 8 Touring stráca oproti bežnému Project 8 obrovské krídlo na veku batožinového priestoru. Namiesto neho sa vzadu nachádza malý spojler. Zmenená bola aj kapota, ktorá dostala otvory a blatníky sú širšie. Na aute ostávajú 20-palcové elektróny OZ a 5,0 litrový osemvalec s výkonom 600 koní, ktorý sa prenáša na všetky kolesá. Dynamiky ostáva tá istá, teda stovku zvládne za 3,7 sekundy a maximálna rýchlosť je 300 km/h. Avšak okruh Nurburgring spraví o niečo pomalšie kvôli horšej aerodynamike a komfortnejšiemu podvozku. V ponuke pre zákazníkov budú tieto farby exteriéru: Valencia Orange (svetle oranžová metalíza), Velocity Blue (bohatá modrá metalíza), Corris Grey Satin (tmavo šedá metalíza) a British Racing Green (tmavo zelená sklovina).

Jaguar XE SV Project 8 Touring bude vyrobený len v limitovanej edícii 15 kusov. Pre porovnanie ostrý sedan Project osem mal vyrobených až 300 kusov. Cena novinky nebola zverejnená, ale určite bude vyššia ako 160 000€.

Jaguar XE SV Project 8 Touring Jaguar XE SV Project 8 Touring