BMW X5 M bolo natočené na okruhu. Pod kapotou bude osemvalec s výkonom 625 koní.

BMW X5 M bolo natočené na okruhu. Pod kapotou bude osemvalec s výkonom 625 koní.

6. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Bavorskej automobilke BMW ide tento rok karta. Predstavili až štyri plnohodnotné vozidlá M. Presnejšie X3 M, X4 M, M8 Coupe a M8 Cabrio. Lenže tento rok sa k ním pridá ešte M3, M4 a pravdepodobne aj M8 Grand Coupe. Takže za tento rok to budeme mať celkovo sedem nových vozidiel M. 

BMW X5 M 2020

Na fotkách si môžeš všimnúť, že X5 M dostane agresívnejší dizajn. Na prednej strane množstvo nasávacích otvorov. Na zadnej strane je zasa štvorica výfukov a krídlo nna veku batožinového priestoru. V interiéri môžeme očakávať športový volant M s dvoma tlačidlami na volenie jazdných režimov, športové sedadlá a karbónové dekorácie.

Technické informácie ešte neboli zverejnené, ale s istotou vieme povedať, že X5 M bude poháňať dvakrát preplňovaný 4,4 litrový osemvalec s výkonom 600 koní a krútiacim momentom 750 Nm. Verzia Competion dostane až 625 koní. Výkon sa bude prenášať na všetky kolesá pomocou systému M xDrive cez 8-stupňovú automatickú prevodovku Steptronic.

Informácie je dynamike tiež neboli zverejnené, ale maximálna rýchlosť bude elektronicky obmedzená na 250 km/h a stovku zvládne X5 M pod štyri sekundy. Pravdepodobne bude v ponuke príplatkový balík, ktorý zvýši maximálnu rýchlosť. Asi na 280 km/h.

Na videu si môžeš počúvnuť zvuk X5 M, ktorý nie je až taký ostrý. Mohol by byť fakt ešte o niečo ostrejší a dunivejší, no možno ho ešte inžinieri upravia. Taktiež si pozri, že toto ostré vozidlo sa ženie po okruhu poriadne rýchlo. Pravdepodobne toto M bude jazdiť veľmi dobre, ale od BMW sa nedá ani nič iné čakať.

Dátum predstavenia ešte nebol zverejnený, ale očakávať ho môžeme u koncu roka. Možno nás mníchovská automobilka prekvapí o niečo skôr.

Prečítaj si aj článok o novom BMW M8.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: AutoMotive Mike