Vďaka novej platforme budú nové vozidlá McLaren rýchlejšie.

Vďaka novej platforme budú nové vozidlá McLaren rýchlejšie.

7. decembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Vozidlá McLaren nie sú najpomalšie autá. Dokážu s radosťou prekonať magickú rýchlosť 300 km/h a na stovku sa dostanú pod štyri sekundy. Avšak s dobou sa vozidlá zrýchľujú a McLaren nechce zaostávať. V budúcnosti prinesie novú platformu, vďaka ktorej budú nové vozidlá ešte rýchlejšie.

McLaren 2020

Podľa riaditeľa McLaren Mike Flewitt budú nové vozidlá McLaren vyrábané na novej platforme a to v priebehu troch až štyroch rokov. Vďaka novej platforme budú mať vozidlá McLaren pohon všetkých kolies a hybridný pohon. Najrýchlejší model by preto mohol dosiahnuť 100 km/h len za 2,3 sekundy. Dynamikou by sa priblížil elektrickým vozidlám Tesla Model S a Porsche Taycan Turbo S. Prvé vozidlo na novej platforme má byť predstavené koncom roku 2020 a predaj má začať až v roku 2021. Novinku bude s veľkou pravdepodobnosťou poháňať hybridný pohon zložený zo šesťvalca a elektromotora. Dojazd na čisto elektrický pohon by mal byť 24 ž 32 kilometrov.

McLaren 2020

Ak by si očakával elektrické vozidlo od McLaren, tak podľa Flewitta najbližších tridsať rokov automobilka nespraví elektrické vozidlo. Skôr sa budú zameriavať na hybridný pohon. Taktiež SUV nie je v pláne. McLaren je športová automobilka a športové vozidlá budú vyrábať. My s nimi plne súhlasíme.