Mercedes-Benz EQA bol nafotený pri testovaní. Na predstavenie si ešte počkáme.

Mercedes-Benz EQA bol nafotený pri testovaní. Na predstavenie si ešte počkáme.

9. decembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Mercedes-Benz EQC bol predstavený v septembri 2019 a dnes si už toto elektrické vozidlo veselo behá po cestách. Avšak do roku 2022 chce nemecká automobilka predstaviť ďalších desať elektromobilov, takže majú čo robiť. Budúci rok by mal byť predstavený Mercedes-Benz EQB a EQS. Najmenšie elektrické SUV by malo byť predstavené až v roku 2021.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Mercedes-Benz EQA je zatiaľ zahalený kamuflážou, ale dizajn exteriéru nebude taký futuristický. Auto sa veľmi podobá na Mercedes GLA, ktorý bude predstavený čoskoro. Avšak elektrické SUV EQA vyzerá byť o niečo vyššie ako GLA a aj rázvor bude o 10 cm dlhší pričom EQA má byť kratšie.

Interiér zatiaľ nebol nafotený, ale tam môžeme očakávať dvojicu displejov so systémom MBUX, okrúhle vetracie otvory a luxusné materiály. Samozrejmosťou budú najmodernejšie asistenčné systémy.

Mercedes EQA

O pohone najmenšieho elektrického vozidla Mercedes-Benz zatiaľ neboli zverejnené žiadne informácie, ale podľa odhadov by mali byť vybavené elektromotorom obe nápravy so spoločným výkonom 270 koní. Verzia s najväčšou kapacitou batérií ponúkne podľa odhadu dojazd až 400 kilometrov. Nabíjanie na 100% potrvá približne 40 minút. K dispozícii bude aj voľba jazdných režimov, ktorá zmení charakteristiku vozidla.

Mercedes EQA

Predstavenie vozidla Mercedes-Benz EQA má prebehnúť v roku 2021 a cena by mala začínať od 40 000€, ale toto sú iba odhady.

Zdroj: carwow.de