Toyota Yaris GR-4 dostane výkonný motor a pohon všetkých kolies.

Toyota Yaris GR-4 dostane výkonný motor a pohon všetkých kolies.

6. decembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Začiatkom novembra japonská automobilka Toyota zverejnila prvú ukážku novej verzie športového hatchbacku. Avšak až teraz Japonci zverejnili video, na ktorom sa môžeme o niečo bližšie pozrieť na Yaris GR-4. 

Nová Toyota GR-4 dostane agresívny dizajn, vysunuté blatníky, LED športové svetlá a aerodynamické doplnky. Okrem toho dostane pohon všetkých kolies, samosvorný diferenciál a výkonný motor. Pod kapotou by sa mal podľa odhadov objaviť štyrikrát preplňovaný 1,6 litrový štvorvalec. Výkon zatiaľ nie je známy, ale Yaris WRC má 380 koní.

Očakáva sa, že Toyota Yaris GR-4 bude uvedená na trh v limitovanej edícii, nie je však isté, či bude auto prispôsobené na cesty alsa bude jednať o závodný prototyp.

Premiéra modelu Yaris GR-4 sa mala uskutočniť 17. novembra v rámci poslednej etapy majstrovstiev sveta – Austrália, ale bola zrušená z dôvodu masívnych požiarov a spoločnosť Toyota sa rozhodla odložiť prezentáciu.

Pripomeňme si, že Toyota Yaris GRMN má 1,8 litrový kompresorom preplňovaný benzín s výkonom 230 koní. Poháňané sú predné kolesá cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku. Maximálna rýchlosť je 230 km/h a stovku zvládne za 6,3 sekundy.