Pozreli sme sa na novú Škodu Octaviu. Aké máme z nej pocity?

Pozreli sme sa na novú Škodu Octaviu. Aké máme z nej pocity?

5. decembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Škoda Octavia je veľmi dôležitý model pre českú automobilku pretože Octavia je najobľúbenejšia a najpredávanejšia. Tretia generácia bola v ponuke od roku 2013 a šesť rokov v predaji je už dlhá doba. Preto Škoda len nedávno predstavila štvrtú generáciu. Aké máme z nej prvé pocity?

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Octaviu štvrtej generácie sme mohli už vidieť na fotkách, ale vidieť ju naživo je predsa iné. Naživo vyzerá celkom dobre. Mohutná predná maska pôsobí agresívne a predné Matrix LED svetlomety agresivite ešte pridávajú. Pohľad z boku na Octaviu je taktiež pekný. Vzadu nájdeme nápis Škoda a nové svetlomety. Na zadnú časť si bude treba zvykať. Jej dizajn pôsobí trochu netradične.

Pri nastupovaní do interiéru ihneď zamrzí pohľad na dvere, ktoré pripomínajú dvere tretej generácie. Áno kľučky a lišty sú iné, ale základ je ten istý. Reproduktory Canton by mohli mať tiež nejaké chrómové lemovenie. Avšak po nastúpení do interiéru vodiča privíta pekná grafika na virtual kokpite a aj príjemná zvučka. Sedadlá Ergo Seat sú pohodlné, dajú sa nastaviť v rôznych smeroch a sú čalunené celkom kvalitnou kožou. Posed vpredu je klasický ako v každej Octavii, no najmä poteší veľa miesta. Materiály na palubnej doske sú na dotyk príjemne. Hlavne musím pochváliť látku použitú na palubnej doske. Človek by ju chytal snáď stále. Dotykový displej je dobre viditeľný, na dotyk reaguje rýchlo, no zamrzí dlhé načítanie medzi aplikáciami. Posed vzadu je taktiež pohodlný a uživateľom Octavie dobre známy. Škoda síce tvrdí, že cestujúci vzadu majú viac miesta, ale prax je iná. Oproti tretej generácii veľký rozdiel nepostrehneš. To však nevadí. Octavia ponúkne aj tak veľa miesta. Po otvorení batožinového priestoru ti ihneď padne do očí jeho veľkosť. Má 640 litrov, ale je prakticky riešený. Stále v ňom nájdeme rôzne háčiky alebo odkladacie priestory.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pod kapotou vystavenej Octavie bol dieslový agregát, ktorý bol v interiéri počuť. Dokonca aj pri vyšších otáčkach dával o sebe vedieť. Samozrejme skúšali sme to na voľnobeh. Avšak kolega stál vonku a ja som sedel vo vnútri. Skúšal som kričať a vonku bol počuť len jemný hlások. Takže odhlučnenie od okolia bude pravdepodobne dobré.

Škoda Octavia IV

Nová Škoda Octavia štvrtej generácie vyzerá na prvý pohľad modernejšie. Interiér je taktiež oveľa modernejší a príjemnejší. Pod usadení do interiéru mi je hneď jasné, že sedím v Octavii. Majitelia predchádzajúcich generácii toto určite privítajú. Uvidíme až po prvom redakčnom teste, že ako bude Octavia jazdiť. Redakčný test prebehne niekedy v apríli.