Aktualizovaný Jaguar F-Type dostal modernejší dizajn a výkonný osemvalec pod kapotu.

Aktualizovaný Jaguar F-Type dostal modernejší dizajn a výkonný osemvalec pod kapotu.

3. decembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Jaguar F-Type bol svetu predstavený svetu pred siedmimi rokmi. Jednalo sa o nepriameho nástupcu XK a britská automobilka ukázala, že športové vozidlá bude mať aj naďalej v ponuke. Jaguar tiež modelom F-Type ukazuje svetu, že downsizing ich veľmi nezaujíma a aj naďalej je v ponuke osemvalec.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Aktualizácia priniesla novú prednú mriežku chladiča, ktorá je väčšia a modernejšia. Predné pixelové LED svetlomety sú užšie a športovejšie. LED denné svietenie má zabudované aj dynamické smerovky. Pri pohľade z boku nájdeme zapustené kľučky dverí a nové 20-palcové kolesá. V zadnej časti sa nachádzajú LED svetlomety s novým dizajnom.

V interiéri nájdeme nový 12,3-palcový HD virtual kokpit, ktorý ponúka na výber viacero režimov vrátane režimu úplnej mapy. Samozrejmosťou sú aj nové materiály.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Jaguar F-Type je známi aj tým, že má najostrejší zvuk. Britská značka toto zachovala a osemvalcové verzie sú vybavené systémom Quiet Start. Tento systém pri pomalej jazde necháva výfukové klapky zatvorené, ale ako šofér začne pridávať viac plyn, tak klapy sa otvoria a zvuk začne byť ostrejší. Otvorené klapky v režime Dynamic ostávajú a aj samostatné tlačidlo na otvorenie klapiek.

V ponuke motorov nájdeme základný preplňovaný 2,0 litrový štvorvalec s výkonom 300 koní. Tento motor môže poháňať len zadné kolesá. Ďalší motor v ponuke je 3,0 litrový šesťvalec s výkonom 380 koní a pohonom zadných alebo všetkých kolies. Ďalej pod kapotou môže byť umiestnený 5,0 litrový osemvalec s výkonom 450 koní alebo 575 koní. Motor s výkonom 450 koní môže poháňať zadné alebo všetky kolesá. Verzia R s výkonom 575 koní má pohon len všetkých kolies. Verzia R zvládne stovku za 3,7 sekundy a maximálna rýchlosť je 300 km/h.

Zmeny sa neudiali len pod kapotou. Jaguar ťažil skúsenosti z Project 8 a tie dal do nového F-Type. Vďaka tomu bude novinka ovládateľnejšia.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Na začiatok bude v ponuke F-Type First Edition a na britskom trhu začína cena na 54 060 libier.