V Iráne vyvinuli takmer presnú kópiu Lamborghini Murcielago

V Iráne vyvinuli takmer presnú kópiu Lamborghini Murcielago

17. októbra 2018 0 Od spiatocka.sk

V tomto roku boli oznámené ďalšie sankcie na Irán, ktoré sa ťahajú už od roku 1979. Tieto sankcie zasiahli aj automobilový priemysel, najmä ten luxusný. Ako sa teda vysporiadať s nedostatkom drahých vozidiel? Jednoducho si vyrobia vlastné.

Prezentácia iránskeho Murcielaga sa konala v Tabrize. Prácu na vytvorení tohto auta viedol inžinier Mossoud Moradi a oznámil, že kópia je úplne totožná s originálom. Konštrukcia a šasi sú úplne totožné s originálom a to iba vďaka získaným dokumentom z Lamborghini. Čiže aj kompletný podvozok a ostatné súčiastky sú vyrobené a vyvinuté priamo v Iráne. Jediný originál je čelné sklo pretože to nevedeli vyrobiť. Hlavný rozdiel medzi originálom a kópiou je motor. Zatiaľ čo originál poháňa 6,2 litrový dvanásťvalec, ktorý mal výkon 580-670 koní, tak kópia má 3,8 litrový osemvalec z Hyundai Veracruz. Tento motor má výkon 260 koní.

Podľa vedúceho vývoja nemá kópia také jazdné vlastnosti ako originál, ale maximálna rýchlosť kópie je 280 km/h. Vyrobených bude 50-100 kusov. Zaujímavá môže byť cena pretože tá bude určite oveľa nižšia ako za jazdenky Murcielago.