Škoda kompletne odhalila Kodiaq GT.

Škoda kompletne odhalila Kodiaq GT.

17. októbra 2018 0 Od spiatocka.sk

Česká automobilka včera odhalila pár kresieb Kodiaqu GT a to v čase kedy sme už novinku videli na špionážnych fotkách. Avšak dnes nám konečne odhalila kompletné informácie vrátane fotiek.

Škoda Kodiaq GT je v podstate SUV Coupe so zvažujúcim sa C-stĺpikom. Práve kvôli tomu bude v ponuke len 5-miestna verzia. Taktiež je kratší než bežný Kodiaq o 63 mm, nižší o 27 mm. Šírka a rázvor ostáva taká istá. Čo sa týka motorov, tak v ponuke bude len 2,0 TSI s výkonom 186 alebo 220 koní. Poháňaná bude predná náprava v prípade slabšej verzie cez 7-stupňové DSG. Silnejšia verzia bude mať poháňané všetky kolesá.

Po dizajnovej stránke sa Kodiaq GT líši od bežného Kodiaqu zvažujúcou sa zadnou strechou, jemne upraveným predným nárazníkom a upraveným vekom batožinového priestoru, na ktorom je veľký nápis Škoda. Po novom budú mať všetky nové modely taký nápis. Napríklad aj Škoda Scala. V interiéri nájdeme športové sedadlá s integrovanou opierkou hlavy a športový volant. V podstate je interiér rovnaký ako má Kodiaq RS.

Oficiálna premiéra prebehne v novembri na autosalóne v čínskom meste Guangzhou. Koncom novembra by mal začať aj predaj. Zlá správa je, že Kodiaq GT bude v ponuke len v Číne. 

 

Pripomeňme si, že Škoda včera potvrdila názov nového hatchbacku, ktorý nahradí Rapid Spaceback. Bude sa volať Scala.