UAZ predstavil jubilejnú Buchanku za exkluzívnu cenu.

UAZ predstavil jubilejnú Buchanku za exkluzívnu cenu.

3. septembra 2023 0 Od spiatocka.sk

Rodina dodávok UAZ (to znamená Buchanka) oslavuje tento rok 65. výročie. Výroba prvého modelu UAZ-450 na základe terénneho vozidla GAZ-69 sa začala už v roku 1958 a jeho tvorcovia sotva rátali s tak dlhou životnosťou výroby svojich potomkov. Teraz sa táto rodina volá SGR (starý nákladný rad) a zjavne sa nechystá odísť do dôchodku. A na počesť ďalších narodenín závod pripravil špeciálnu verziu s názvom „UAZ Combi Anniversary Series“.

Pamätáte si minuloročné výročie UAZ 469? Buchanka sa teraz pripravuje vlastne podľa toho istého receptu. Základom bola dodávka so sedemmiestnou kabínou UAZ-390995 v expedičnej verzii. Taká Buchanka sa objavila v roku 2020, ale nie je to tak dávno, čo bola odstránený z výrobného procesu. Medzi jeho prvky patria kovové nárazníky, ochrana pohonu zospodu, ochranný rám so zabudovaným navijakom, držiak rezervného kolesa vzadu, expedičný strešný nosič a ťažné zariadenie. Ale ak sa pred tromi rokmi dávali na takéto dodávky pneumatiky BFGoodrich, tak výročná verzia má terénne pneumatiky Maxxis AT980 rovnakého rozmeru 225 / 75R16.

Ďalšou novinkou je ochranný matný lak karosérie Raptora a vybrať si môžete z dvoch žiarivých farieb – zelenej a žltej (v štandardnej palete SGR nie je žiadna). Sedadlá sú potiahnuté vodoodpudivou látkou s bielym prešívaním, predné sedadlá sú vyhrievané (voliteľné pre štandardné Buchanky) a podlaha je protišmyková. Je tu nainštalovaná vysokokapacitná batéria (75 Ah). A na ľavej strane karosérie je pamätná menovka.