Toyotu GT86 a Subaru BRZ druhej generácie uvidíme budúci rok na autosalóne v Tokiu. Avšak len ako koncept.

Toyotu GT86 a Subaru BRZ druhej generácie uvidíme budúci rok na autosalóne v Tokiu. Avšak len ako koncept.

19. septembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Dvojičky Toyota GT86 a Subaru BRZ vstúpili na trh v roku 2012. Od vtedy si zaslúžili viacero chvál a uznaní. Však jedná sa o cenovo dostupné coupe s atmosférickým priečne uloženým motorom s výkonom 200 koní, pohonom zadných kolies a manuálnou prevodovkou.

V dnešnej dobe pomaličky ubúdajú cenovo dostupné športové autá s atmosférickým motorom a pohonom zadných kolies. Práve preto tieto japonské dvojičky nemajú žiadnu konkurenciu a je veľmi dobré, že tieto automobilky predstavia druhé generácie.

Prvé predstavenie vo forme konceptu by sa malo uskutočniť budúci rok na autosalóne v Tokiu, avšak koncept sa nebude veľmi líšiť od sériovej verzie. Následne v polovici roku 2021 by mala začať sériová výroba.

Veľa informácií o druhej generácií BRZ a GT86 nevieme, no s veľkou pravdepodobnosťou bude pod kapotou atmosférický 2,4 litrový štvorvalcový boxer s výkonom 240 koní. Čo sa týka dizajnu, tak o ňom je ešte ťažko hovoriť, no novinky si zachovajú klasickú siluetu a kompaktné rozmery.

Pripomeňme si, že Toyota len tento rok predstavila znovuzrodené coupe Toyota. Do roku 2022 má japonská automobilka predstaviť ďalšie športové vozidlá vrátane obľúbeného modelu Celica.