Ferrari Purosangue dostane vzduchové odpruženie, novú platformu a výkonný dvanásťvalec.

Ferrari Purosangue dostane vzduchové odpruženie, novú platformu a výkonný dvanásťvalec.

18. septembra 2019 0 Od spiatocka.sk

V septembri 2018 talianska automobilka Ferrari oficiálne potvrdila, že vyvíja nový priestranný a univerzálny automobil. Vývoj SUV síce nebol potvrdený, ale všetky informácie hovoria opak. Nech to je už akokoľvek, tak o SUV Ferrari poznáme ďalšie informácie.

Len nedávno pre britský magazín Autocar Michael Lautersa pár informácií o novo Ferrari Purosangue. Nové talianske SUV bude postavené na úplne novej platforme. Motor bude uložený vpredu a prevodovka zasa vzadu. Táto platforma umožní vo vozidlách použiť šesťvalce, osemvalce, dvanásťvalce, ale aj hybridné ústrojenstvo s výkonom až 1 000 koní. Na tejto platforme by mal byť postavený aj nástupca GTC4 Lusso. Okrem novej platformy dostane Purosangue ako prvé Ferrari vzduchové odpruženie. To práve kvôli zmene svetlej výšky vozidla.

Dĺžka by mala byť približne päť metrov a v interiéri sa odvezú štyria cestujúci. Sedemmiestne SUV od Ferrari je v podstate úplne zbytočné. Taktiež v interiéri nájdeme úplne nový dizajn, nové technológie, ale multimediálny systém pre cestujúcich vzadu.

Ferrari Purosanque

Nové Ferrari Purosangue má byť predstavené v roku 2022. Takže do predstavenia je ešte dosť času a SUV sa môže ešte zmeniť. Ferrari tiež plánuje do roku 2023 predstaviť ďalších 15 modelov. Necháme sa teda prekvapiť časom čo si pre nás Ferrari pripraví. Možno chystajú elektrické vozidlo, ale Ferrari bude podľa mňa jedna z posledných automobiliek, ktorá prejde na elektrický pohon.

Zdroj: Autocar