Takto by mohlo vyzerať elektrické Porsche Cayman EV.

Takto by mohlo vyzerať elektrické Porsche Cayman EV.

17. septembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Len minulý týždeň predstavila nemecká automobilka Porsche nový elektrický model Taycan. Novinka vyzerá veľmi dobre a verzia Turbo S má výkon 761 koní, ale ako by mohlo vyzerať športový Cayman? Na to sa pozrel dizajnér Kleber Silva. 

Porsche Cayman EV

Na dizajnovej štúdii si môžeš všimnúť, že predná časť je veľmi podobná vozidlu Taycan. Nájdeme na nej štvorcové svetlá so štvoricou LED denného svietenia, na ktoré nadväzujú vertikálne nasávacie otvory. Pri pohľade z boku si môžeš všimnúť podobné kolesá ako má Taycan Turbo S a pod nimi sa nachádzajú žlté brzdové strmene. Vzadu sa nachádzajú LED svetlá, ktoré sa ťahajú pozdĺž elegantnej kapoty a malé krídlo. V spodnej časti si tiež môžeš všimnúť difúzor.

Interiér Kleber neukázal, ale tam by sme mohli nájsť štvoricu displejov podobne ako má interiér Taycan. Pravdepodobne by však boli displeje o niečo menšie, keďže je Cayman o niečo menší.

Porsche Cayman EV

Je otázne, či v budúcnosti príde na trh Cayman EV. Porsche testuje aj menšie elektrické športové vozidlá, no až čas ukáže, či pôjdu do výroby.

Podľa podpredsedu Porsche ešte nie je na elektrické Porsche 911 EV čas, ale niečo menšie by sa v budúcnosti mohlo objaviť. Práve Cayman EV by mohla byť správna voľba.

Zdroj: Kleber Silva