Frankfurt: Pozreli sme sa na Hyundai i30 N Project C. Ako vyzerá v skutočnosti?

Frankfurt: Pozreli sme sa na Hyundai i30 N Project C. Ako vyzerá v skutočnosti?

11. septembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Športový hothach Hyundai i30 N bol predstavený svetu v roku 2017 na autosalóne vo Frankfurte. Prešli dva roky a automobilka Hyundai predstavila na autosalóne vo Frankfurte limitovanú edíciu i30 N Project C. Aký je v reále Project C? To sa dozvieš nižšie. 

Hyundai i30 N Project C

Hyundai i30 N Project C je ľahšie, nižšie a agresívnejšie než bežné N. Celková váha je nižšia až o 50 kilogramov a to vďaka viacerým doplnkom. Viaclúčové 19″ palcové kolesá OZ ušetrili vozidlu až 22 kg. Športové sedadlá ušetrili ďalších 7,5 kg a zbytok váhy ušetrili diely vyrobené z plastových a uhlíkových vlákien. Podvozok je položený o 6 mm nižšie. Vďaka tomu je Project C oveľa agilnejší a rýchlejší. Bohužiaľ koeficient odporu vzduchu zostal rovnaký.

Po dizajnovej stránke vyzerá novinka oveľa brutálnejšie. Matná šedá sa autu hodí. Taktiež na aute nájdeme na aute množstvo doplnkov s karbónovým vzhľadom. Napríklad krídla na prednom nárazníku a na prahoch.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

V interiéri vládne taktiež športový duch. Športové sedadlá nielenže ušetrili váhu, ale sú čalúnené Alcantarou a majú integrované hlavové opierky. Alcantaru nájdeme aj na volante a páka prevodovky dostala hliníkovú hlavicu, no podľa mňa sa zle drží. V bežnom N je určite lepšia.

Kto sa tešil na zmeny pod kapotou, tak má smolu. Tam nájdeme štandardný 2,0 litrový preplňovaný štvorvalec s výkonom 275 koní.

Vyrobených bude len 600 kusov a skoro všetky sú primárne určené na európsky trh. Cena zatiaľ nebola zverejnená. Na ňu si musíme ešte počkať.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.