Toto sú obľúbené vozidlá známych vodcov krajín.

Toto sú obľúbené vozidlá známych vodcov krajín.

9. septembra 2021 0 Od Ľuboš Surovič

Bohatý a známy ľudia mávajú zvyčajne drahé a limitované autá. Nie je to pravidlo, ale niektorí známy vodcovia štátov mali zaujímavé autá. V tomto článku sa nebudeme venovať politike, ale iba autám. Poďme sa pozrieť na tie krásne kúsky.

 

Muammar Kaddáfí

Líbijský vodca bol milovníkom automobilov. Základom v zbierke boli obrnené verzie Mercedes-Benz triedy S a BMW radu 7. Okrem toho mal Fiat 500 s otvorenou bočnou stranou. Interiér bol zdobený pravým zlatom. Cena tohto vozidla bola 260 000 dolárov. Ďalšie zaujímavé vozidlo je coupe Maybach 57S s hodnotou približne milión eur. Zaujímavosťou je, že toto vozidlo Kaddáfí kúpil rok pred svojou smrťou. Špeciálne vozidlo je na záver. Volá sa Saroukh el Jamahiriya („Líbyjská raketa“). Toto auto malo v interiéri mramorové obklady, sedadlá z tej najdrahšej kože a pod kapotou sa nachádzal 3,0-litrový šesťvalec s výkonom 230 koní.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Saddam a Uday Hussein

Saddam bol milovníkom luxusu a jeho zbierka bola obzvlášť luxusná. Vo vlastníctve mal množstvo luxusných áut.  Medzi luxusnú zbierku patrili Vozidlá Ferrari F40, Testarossa, 348 Barchetta, 550M, Lamborghini Diablo VT, Lamborghini LNM002, 18 kusov Rolls-Royce, 22 kusov Mercedes-Benz, štyri vozidlá Bugatti, trikrát Aston Martin, trikrát Bentley a mnoho ďalších vozidiel vlastnil. Zaujímavosťou je, že Lamborghini LNM002 bolo v roku 2003 vyhodené do vzduchu.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Fidel Castro

Fidel Castro je vo svete veľmi známa osoba a vozil sa tiež na zaujímavých autách. Medzi autá, na ktorých sa vozil bol GAZ 69, Alfa Romeo 1750 alebo ZIL-111D. Ľudia ho mohli vidieť aj v pancierovom vozidle Mercedes-Benz triedy S W126. Zaujímavosťou je, že väčšinu vozidiel dostal ako dar.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Jean-Claude Duvalier

Jean-Claude bol najmladší vodca v histórii sveta. K vedeniu Haity sa dostal v 19 rokov. Samozrejme mladý chalan mal záľubu v drahých autách a jeho najobľúbenejšou značkou bolo Ferrari. V roku 1971 si kúpil svoje prvé Ferrari. Bol to model 400 Superamerica. O rok neskôr sa stal medzi prvými na svete majiteľom Ferrari 365 GT4 2 + 2. Neskôr sa stal majiteľom Ferrari Testarossa.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Jozef Stalin

Stalin mal prvé auto v roku 1917. Práve v tom roku sa stal ľudovým komisárom pre národné záležitosti. Keď sa stal generálnym tajomníkom, tak sa začal voziť vo vozidle Rolls-Royce Silver Ghost 40/50. Po Leninovej smrti si Stalin zadovážil americké vozidlá Lincoln, Buick a Cadillac. Neskôr americký veľvyslanec veľkoryso daroval Stalinovi darček od prezidenta Roosevelta, obrnenú limuzínu Packard Twelve. Po roku 1947 používal sovietskú pancierovú limuzínu ZiS-115.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Adolf Hitler

Adolf Hitler je asi najznámejšia osoba minulého storočia. Učí sa o ňom aj v škole a kvôli nemu vypukla druhá svetová vojna. Keďže Adolf Hitler bol nacionalista, tak uprednostňoval nemecké vozidlá Mercedes-AMG. Asi najznámejšie vozidlo je Grosser Mercedes model 770 (W07) s pancierovými panelmi karosérie, nepriestrelným sklom a 7,7-litrovým motorom. Toto vozidlo bolo vyrobené na objednávku samotného Hitlera. Celkovo bolo objednaných 26 kusov. Z toho štyri používal Adolf. Jeho prvé vozidlo ako hlavy štátu  bol Mercedes-Benz 630. Toto auto zdedil po Paulovi von Hindenburgovi. Zaujímavé auto bol tiež 3-nápravový Mercedes-Benz G4. Hitlerove posledné vozidlo bol Horch 951A.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.