Toto je nový elektrický Renault Megane E-Tech Electric.

Toto je nový elektrický Renault Megane E-Tech Electric.

8. septembra 2021 0 Od Ľuboš Surovič

Francúzska automobilka Renault už dávnejšie oznámila, že chystá elektrický kompakt. Teraz však nadišiel správny čas a bol predstavený nový Renault Megane E-Tech.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Dizajn elektrickej novinky je navrhnutý v najnovšej identite značky. Vpredu sa nachádza nový znak Renault, z ktorého pokračuje chrómová lišta na obe strany. Samozrejmosťou sú úzke Full LED svetlá s LED denným svietením, ktoré zasahuje do nárazníka. Asi najvýraznejší prvok pri pohľade na bočnú časť je dlhý rázvor a krátke prevysy. Vzadu sa nachádzajú LED svetlá prepojené LED pásikom so znakom Renault uprostred. Celkovo dizajn novinky je uhladený a elegantný. Tak ako sa na francúzske auto patrí.

Interiér je fakt zaujímavý. Za trojramenným volantom sa nachádza virtual cockpit s uhlopriečkou 12-palcov. Uprostred palubnej dosky je 12-palcový dotykový displej. V základe sa nachádza displej s uhlopriečkou 9-palcov. Multimediálny systém je založený na systéme Android a zahŕňa služby Google a funkciu bezdrôtovej aktualizácie.

Dĺžka, šírka a výška Megane E-Tech Electric sú 4210, 1770 a 1500 mm, rázvor dosahuje na štandardy triedy pôsobivých 2 700 mm. Objem batožinového priestoru je 440 litrov a pohotovostná hmotnosť je 1 624 kg.

Sériová verzia vozidla bude ponúkaná v troch stupňoch výbavy: Equilibre, Techno a Iconic. V tretej verzii sa elektrický Megan bude môcť pochváliť ambientným LED osvetlením, audio systémom Harman / Kardon, zrkadlom s obrazovkou (zobrazí obraz zo zadnej kamery), tempomatom, koženým interiérom a dekoratívnym obkladom  z materiálu Nuo na báze prírodného dreva.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Novinka bude ponúkaná v dvoch modifikáciách, líšia sa výkonom elektromotorov a kapacitou batérií LG. Prvý je vybavený 130-koňovým elektromotorom a 40 kWh batériou, druhý 218 koňovým elektromotorom a 60 kWh batériou. Dojazd na jedno nabitie  je 300 a 470 km podľa cyklu WLTP. Silnejšia modifikácia modelu Megane E-Tech Electric je schopná zrýchliť na 100 km / h za 7,4 s, jeho maximálna rýchlosť dosahuje 160 km/h.

Prijímanie objednávok na nový Renault Megane E-Tech Electric začnú vo februári 2022.