Mercedes-AMG EQS 53 4Matic+ je prvé elektrické AMG. Dizajnom však nezaujme.

Mercedes-AMG EQS 53 4Matic+ je prvé elektrické AMG. Dizajnom však nezaujme.

10. septembra 2021 0 Od Roman Tomášek

Na jar tohto roku bol predstavený elektrický Mercedes-Benz EQS. Jedná sa o luxusný liftback, ktorý poháňa elektrika. Teraz však prichádza prvé elektrické AMG s názvom Mercedes-AMG EQS53 4Matic+.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Dizajn verzie AMG je o niečo agresívnejší. Predná maska dostala špecifický dizajn pre AMG verzie a otvory v nárazníku vyzerajú o niečo športovejšie. Zadná čas má nárazník s difúzorom a odtrhovú hranu na veku batožinového priestoru. V základe sa nachádzajú 21-palcové kolesá a za príplatok môže mať EQS53 až 22-palcové kolesá. Samozrejmosťou je špecifický matný lak. Celkovo na AMG verziu je dizajn málo športový.
V interiéri nájdeme športové sedadlá, trojramenný volant so spodnou skosenou hranou, Alcantaru a červené ambietne osvetlenie.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Dizajn je málo športový, ale výkon už zaujme. Auto poháňajú dva elektromotory s výkonom 660 koní. S paketom Dynamic + je výkon zvýšený na 761 k a krútiaci moment je 1 020 Nm. Zrýchlenie na 96 km / h trvá 3,4 a maximálna rýchlosť  je 220 km / h. S balíkom Dynamic + je maximálna rýchlosť 250 km / h. Motory poháňa batéria s kapacitou 107,8 kWh a súčiniteľ odporu je 0,23 Cx.

Mercedes-AMG EQS je štandardne vybavený adaptívnym vzduchovým odpružením AMG Ride Control + a plne riadeným podvozkom so zadnými kolesami otočnými o deväť stupňov.