Toto je oficiálny pick-up od BMW. Do predaja však nepôjde.

Toto je oficiálny pick-up od BMW. Do predaja však nepôjde.

6. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Koncom minulého roka známy dizajnér X-Tomi Design ukázal grafickú štúdiu pick-upu od BMW, avšak také vozidlo nemalo ísť do výroby. Lenže včera na výstave BMW Motorrad Days bol predstavený pick-up od BMW do predaja však nepôjde.

Tento mníchovský pick-up postavili odborný stážisti BMW v spolupráci s inžiniermi automobilky. V podstate sa jedná o luxusné sedemmiestne SUV X7, z ktorého je spravený pick-up. Nákladný priestor má podlahu s ručne robeného lešteného dreva a jeho dĺžka je 1,4 metra. Po otvorení veka sa dĺžka predĺži na 2 metre.

Keďže sa jednalo o motorkársku výstavu, tak koncept bol predstavený s motocyklom BMW F850 GS na korbe. Študenti možno chceli naznačiť, že novinka by bola vhodná aj na prepravu motocyklov BMW, lenže pick-up do výroby nepôjde. Možno sa mníchovská automobilka časom rozhodne pridať do ponuky aj pracovné vozidlo. Však Mercedes-Benz má v ponuke triedu X, ale toto vozidlo je postavené na platforme Nissan Navara. No pri BMW by mohol byť použitý základ z Toyoty Hilux. BMW a Toyota už spolupracovali na vývoji novej Supry a nového Z4. Postaviť pick-up na základe X7 by bolo veľmi nákladné.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.