Mercedes-AMG predstavil A45 a CLA45 s výkonom až 421 koní.

Mercedes-AMG predstavil A45 a CLA45 s výkonom až 421 koní.

5. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Prvá generácia Mercedes-AMG mala na svoju dobu brutálny výkon 381 koní. Lenže pred nedávnom bola predstavená nová generácia triedy A a tým pádom sa dalo očakávať, že časom príde ešte výkonnejšia verzia A45. V apríli tohto roku bol taktiež predstavený Mercedes-AMG A35 s výkonom 306 koní a pohonom všetkých kolies.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Keďže asi najviac zaujímavá vec na novinke je motor, tak dizajn si prejdeme v rýchlosti. Novinka dostáva agresívnu prednú masku PanAmericana Grill a ostro tvarovaný predný nárazník. Na zadnej strane nájdeme nájdeme štyri obrovské koncovky výfukov a v prípade hatchbacku aj krídlo.

Pod kapotou oboch noviniek nájdeme nový preplňovaný 2,0 litrový štvorvalec s výkonom 387 koní a v prípade verzie S 421 koní. Tak vysoký výkon bol dosiahnutý s viacerými prvkami. Nové turbo má plniaci tlak 1,9 a 2,1 bar a otáča sa rýchlosťou až 169 000 ot/min. Turbo je vybavené valčekovými ložiskami a je chladené vodou, vzduchom a olejom. Ďalšou zaujímavosťou je, že oproti staršiemu motoru je nový otočený o 180°. Vďaka tomu je sanie bližšie k prednej časti, takže nasávaný vzduch je chladnejší a a motor sa tak neprehrieva. Dúfam, že zväzky káblov budú dobre tepelne izolované a vydržia mnoho rokov.

Ohromný výkon sa prenáša na všetky kolesá cez 8-stupňovú dvojspojkovú automatickú prevodovku AMG Speedshift DCT-8G. Stovku zvládne A45 za 4 sekundy a verzia S ju zvláda za 3,9 sekundy. CLA45 sa dostane na stovku za 4,1 sekundy a S je na stovke za 3,9 sekundy. Maximálna rýchlosť je 250 km/h, no v prípade S je až 270 km/h. Zaujímavý je aj režim Drift, ale nefunguje ako v E63, že vypne pohon prednej nápravy. V tomto prípade spojky integrované do zadných kolies dokážu preniesť viac krútiaceho momentu na zadné kolesá.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Mimochodom také vozidlá ako Ferrari F360 alebo Aston Martin Vanquish šprintovali voľakedy na stovku za 4,5 sekundy. Je vidieť, že dobou aj hatchbacky sú rýchlejšie ako superšporty voľakedy.

Predaj novinky by mal začať na jeseň.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.