Jaguar pripravuje silného a luxusného konkurenta pre Teslu model S.

Jaguar pripravuje silného a luxusného konkurenta pre Teslu model S.

6. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Britská značka Jaguar nedá žiadnu šancu svojim konkurentom na trhu s luxusnými elektromobilmi. Už dlho sa hovorí, že jej vedenie chce priniesť na trh nové elektrické modely a dnes sa tieto informácie potvrdili. Ako súčasť novej stratégie elektrifikácie pre celý modelový rad predstaví automobilka nový elektrický model. Taktiež je známe, že Briti sústreďujú svoju pozornosť na tri veci a to dizajn, dynamický výkon a luxus.

Nové elektrické modely britskej značky budú postavené na základe modulárnej platformy Modular Longitudal Architecture (MLA), ktorá umožňuje inštaláciu nielen elektrických a hybridných motorov, ale aj tradičných benzínových a dieselových motorov. Zmena závodu v Bromwichi na výrobu elektromobilov začne v júli a spoločnosť tiež buduje nové centrum na montáž batérií v Hams Hall, ktoré začne pracovať v roku 2020. Spoločne s továrňou na výrobu motorov Wolverhampton bude Jaguar Land Rover tvoriť silný priemyselný reťazec.

 

Generálny riaditeľ spoločnosti Jaguar Land Rover Ralph Shpet povedal k plánom spoločnosti nasledovné: „

Pohodlie a cenová dostupnosť sú kľúčovými faktormi, ktoré nám umožnia zvýšiť dopyt po elektromobiloch na požadovanú úroveň. V prvom rade ide o infraštruktúru nabíjacích staníc. Nabíjanie elektromobilu by malo byť rovnako jednoduché ako tankovanie bežného vozidla.

Budeme schopní vytvoriť primerané ceny za naše výrobky len vtedy, ak budeme vyrábať batérie vo Veľkej Británii a nie ďaleko od miest, kde sa montujú autá. To nám umožní vyhnúť sa rizikám a nákladom spojeným s dovozom batérií z iných krajín. Na domácom trhu máme potrebné suroviny, výskum a existujúce zásobovanie a vďaka tomu prinesieme našu spoločnosť do popredia elektrickej mobility!

Pokiaľ ide o technické vlastnosti elektrického Jaguar XJ, tak informácie ešte nie sú k dispozícii. Súvisiaci crossover Jaguar I-Pace je však poháňaný dvomi elektromotormi so spoločným výkonom 400 koní a batériou s kapacitou 90 kWh, čo je dosť na prekonanie 470 kilometrov podľa cyklu WLTP. Je pravdepodobné, že nová generácia sedanu XJ v elektrickej verzii bude mať podobné vlastnosti.

Zdroj: WhatCar?