Hyundai testuje novú verziu i30 N. Dostane automat, vyšší výkon a pohon všetkých kolies?

Hyundai testuje novú verziu i30 N. Dostane automat, vyšší výkon a pohon všetkých kolies?

9. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Juhokórejska automobilka Hyundai minulý rok na autosalóne v Paríži predstavila koncepčné vozidlo I30 N Option. Jednalo sa o i30 N so športovým bodykitom, ktorý zahŕňal 20″ kolesá, obrovské krídlo vzadu a ďalšie športové doplnky, no do výroby toto vozidlo zatiaľ nešlo. Avšak Hyundai v poslednej dobe testuje kamuflované N. Čo to môže byť?

Pred pár mesiacmi bol na nemeckom okruhu Nurburgring natočený Veloster N. Na tom by nebolo nič zvláštne, ale už podľa zvuku bolo jasné, že sa jedná automat. Dokonca aj podľa brzdových svetiel sa dá zistiť, že automobilka testovala Veloster N s automatom. Lenže momentálne testujú i30 N s kamuflážou a je ťažké určiť o akú verziu ide.

Na fotkách si môžeš všimnúť veľké 20″ viaclúčové elektróny, ktoré sú úplne podobné ako má verzia Option. Taktiež na prednom nárazníku sú po bokoch malé krídielka. Rozdiely oproti bežnému N teda sú, no je ťažké určiť o aké vozidlo sa jedná. Na jednej strane sa hovorí, že Hyundai chystá verziu s pohonom všetkých kolies. Na druhej strane by mala byť predstavená verzia s automatickou dvojspojkovou prevodovkou DCT. Taktiež sa hovorí aj o ľahšej verzii, ktorá má mať karbónovú strechu a odľahčené sedadlá. Nech sa jedná o akúkoľvek verziu, tak Hyundai to má a veľkou pravdepodobnosťou namierené proti Renaultu Megane RS Trophy-R. Práve Trophy R zvládol Nurburgring za 7 minút 40 sekúnd a 1 stotinu. Nová verzia by tento čas mohla prekonať.

 

Mimochodom kolegovia zo švajčiarskeho magazínu automotonews.ch sa pokúšali zistiť čo vlastne Hyundai chystá. Tamojší importér odpovedal, že momentálne sa k tejto otázke nemôže vyjadrovať. Novinka bude predstavená v septembri na autosalóne vo Frankfurte.

Na Slovakia Ringu sme vyskúšali Hyundai i30 Fastback N Performance. Viac v článku.

Hyundai i30 Fastback N Performance Slovakia Ring

Pozri si aj test Hyundai i30 N Performance.

Zdroj: motor1.com