Toto bude nový ruský crossover Moskvich 3.

Toto bude nový ruský crossover Moskvich 3.

20. novembra 2022 0 Od spiatocka.sk

V databáze Rosstandart sa v oživenej značke Moskvič objavili naraz dve typové schválenia vozidla (OTTS). Prvý dokument bol vydaný pre benzínové autá pod obchodným názvom Moskvich 3, druhý pre elektrický automobil Moskvich 3e, ale v oboch prípadoch hovoríme o tom istom vozidle. Jedná sa o čínsky crossover JAC JS4.

Vzhľad budúcich Moskvičov možno zatiaľ posudzovať iba podľa náčrtov v OTTS a podľa nich sa rozdiely od čínského vozidla zredukujú iba na znaky a nápisy. Čo sa týka veľkosti, Moskvich 3 je spolužiakom modelov Haval Jolion alebo Chery Tiggo 4. Dĺžka je 4410 mm, šírka 1800 mm, výška 1660 mm. Rázvor je 2620 mm oproti 2700 mm pre Jolyon a 2610 mm pre Tiggo 4. Certifikáty označujú kolesá s priemerom 17 alebo 18 palcov. Ťahanie prívesu nie je možné.

Technológia bola tiež kompletne prenesená z modelu JAC JS4. Moskvich 3 s výrobným kódom DA21 a priemyselným indexom 213505 je ponúkaný s dvomi motormi na výber. Atmosférická 1.6 (109 k, 150 Nm) je kombinovaná len so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a 1.5 turbo motor (150 k, 210 Nm) je kombinovaný s manuálnou prevodovkou alebo variátorom Punch VT3S.

Elektrický Moskvich 3e (kód DA22, priemyselný index 213500) je vybavený synchrónnym motorom od DY Power Technology s výkonom 68 koní. Ak sa pozriete na vlastnosti pôvodného vozidla JAC, ukáže sa, že elektromotor produkuje 150 koní a 340 Nm. Kapacita batérie Sinoev Technologies je 55 kWh, dojazd je 410 km. Benzínové aj elektrické Moskviče majú len predný pohon a jednoduchý podvozok s polonezávislým zavesením zadných kolies, pohotovostná hmotnosť áut je 1440, respektíve 1800 kg.

Z výbavy v OTTS je uvedený stabilizačný systém, airbag vodiča, klimatizácia, centrálne zamykanie a elektrické ovládanie okien a medzi príplatkami je airbag spolujazdca, vzduchové clony na oknách, zadná kamera, parkovacie senzory a tempomat. Podrobnosti o konfiguráciách sa objavia až po oficiálnom predstavení áut.

Zaujímavosťou je, že oba certifikáty boli vydané v Bielorusku a platia len jeden rok namiesto zvyčajných troch rokov. A žiadateľ uviedol KAMAZ, ktorý bol v lete vymenovaný za partnera spoločnosti Moskvich a ktorý už nadviazal vzťahy s JAC na projekte stredne veľkého nákladného vozidla Compass. VIN kód tiež kóduje identifikátor KAMAZ. Prvé znaky XTS. Montáž crossoverov však bude vykonávať moskovský automobilový závod Moskvič (bývalý podnik Renault). Moskovský starosta Sergej Sobyanin nedávno oznámil, že výroba automobilov by sa mala začať v decembri. Podľa doterajších vyhlásení sa do konca roka zmontuje 600 áut.

Moskvič 3