Kabriolet Genesis X Convertible završuje fantastickú trilógiu.

Kabriolet Genesis X Convertible završuje fantastickú trilógiu.

18. novembra 2022 0 Od spiatocka.sk

Pred rokom a pol bolo predstavené kupé Genesis X Concept, vlani na jar sa jeho vývojom stal fastback Genesis X Speedium Coupe a teraz prišla tretia verzia. Genesis X Convertible je pripravený na autosalón v Los Angeles. Bohužiaľ, spoločnosť opäť nehovorila nič o technickom vypchávaní elektromobilu. Všetka pozornosť je opäť venovaná dizajnu.

Kabriolet je vyrobený v rovnakom štýle ako Speedium fastback. Toto je ďalšia iterácia charakteristického dizajnu značky Genesis. Tvar zmiznutej masky chladiča reprodukujú svetelné pásy, ktoré sa stali pokračovaním svetlometov. Skladacia pevná strecha pozostáva z troch častí a panel nad hlavami predných jazdcov je priehľadný, teda sklenený.

V kabíne sú štyri plnohodnotné sedadlá, čiže tento kabriolet je rozmerovo porovnateľný s BMW radu 8 alebo Mercedesom triedy E. Predné plochy sedadiel sú čalúnené kožou, na bočných stenách sedadiel, lakťových opierkach a stredovom tuneli je použité látkové čalúnenie vyrobené z recyklovaných materiálov.

Dôležitejšie je však niečo iné. Vyzerá to tak, že tieto kupé a kabriolety sa čoskoro objavia vo výrobnom programe značky Genesis! Podľa kreatívneho riaditeľa spoločnosti Luka Donkerwolkeho vstupuje Genesis do novej fázy vývoja a bude vyrábať nielen tradičné multifunkčné autá (sedany, SUV), ale aj emotívnejšie autá. Vytvorená X-rodina kupé a kabrioletov má teda všetky šance stať sa sériovým produktom.