Tesla si patentovala neobvyklú technológiu na vyhrievanie a chladenie sedadiel.

Tesla si patentovala neobvyklú technológiu na vyhrievanie a chladenie sedadiel.

12. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

V súčasnosti funguje vo väčšine prípadoch vyhrievanie sedadiel tak, že sa nahrejú telesá s vysokým odporom. Chladenie sedadiel umožňujú ventilátory, ktoré vytvárajú prúdenie vzduchu. Lenže po správnosti vzduch nie je chladený, ale len fúkaný. K nevýhodam takého vyhrievania a chladenia patrí aj nedostatočná plocha, ktorá je vyhrievaná alebo chladená. Tesla sa toto chystá zmeniť.

Tesla l

Tesla si dala patentovať celkom zaujímavý systém vyhrievania a chladenia sedadiel. V tomto systéme nebude použitá vyššie spomenutá technológia, ale systém rúrok, ktorých bude prúdiť kvapalina. Na základe požiadavky cestujúceho bude buď chladiť alebo vyhrievať. Medzi trubkami a čalúnením bude umiestnená špeciálna vrstva, ktorá zabezpečí rovnomerné vyhrievanie alebo alebo chladenie sedadla. Medzi výhody tohto systému patrí najmä úspora energie a nižšia váha. Práve tieto dva faktory elektrické automobily potrebujú.

Tesla

Kedy sa nový systém chladenia a vyhrievania sedadiel objaví vo vozidlách Tesla zatiaľ nevieme. Nie je ani isté, či tento systém bude použitý vo vozidlách. Necháme sa časom prekvapiť.