Porsche a Boeing spoločne postavia lietajúce vozidlá.

Porsche a Boeing spoločne postavia lietajúce vozidlá.

13. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Vozidiel v mestách stále pribúda a stavanie väčších ciest nie je riešenie. Na zemi je jednoducho málo miesta, ale vo vzduchu je ho viac. Preto sa rôzne firmy snažia do budúcnosti presunúť dopravu do vzduchu. Však len nedávno Hyundai predstavil divíziu mestskej leteckej mobility. Po novom bude vyvíjať lietajúce vozidlá aj Porsche v spolupráci s firmou Boeing.

Porsche Boeing

Na začiatok spolupráce obe firmy vytvoria špeciálny medzinárodný tím, ktorý bude skúmať rôzne aspekty mestskej leteckej mobility vrátane analýzy trhového potenciálu a možností použitia lietadiel ako osobných vozidiel. Následne ich úlohou bude vytvoriť malé mestské lietadlo na elektrický pohon, ktoré bude schopné vertikálne vzlietnuť a pristáť.

Ak by si si náhodou myslel, že mestská letecká doprava je v ďalekej budúcnosti, tak podľa prieskumov Porsche Consulting už od roku 2025 sa začne rozvíjať mestská letecká doprava.

Porsche

Viceprezident Boeing Steve Nordland sa k spolupráci vyjadril takto:

Základom tejto spolupráce je náš záväzok vytvoriť bezpečný a efektívny nový ekosystém pohybu. Zároveň sa nám otvára možnosť skúmať vývoj leteckého mestského vozidla v prémiovom segmente v spolupráci s inovatívnou automobilovou značkou. Partnerstvo Porsche-Boeing je precízne inžinierstvo, štýl a inovácia, ktoré urýchľujú mestskú leteckú dopravu po celom svete .