Porsche Macan Electric bude najvýkonnejšie SUV automobilky s výkonom viac ako 700 koní.

Porsche Macan Electric bude najvýkonnejšie SUV automobilky s výkonom viac ako 700 koní.

13. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Porsche Macan je najmenšie SUV nemeckej automobilky a predstavené bolo v roku 2014. Minulý rok bol predstavený facelift, ale začiatkom septembra na autosalóne vo Frankfurte Porsche predstavilo nové elektrické vozidlo Taycan. Prečo spomínam Taycan? Pretože Macan Electric bude ďalšie elektrické vozidlo v poradí.

Porsche Macan Electric

Súčasné Porsche Macan je najpredávanejšie vozidlo automobilky. Však od januára do augusta 2019 sa v Európe predalo 15 931 kusov. Elektrické vozidlá sú veľmi populárne a Porsche nič nenechá na náhodu. Macan Electric by mal byť predstavený podľa odhadov už o dva roky. Postavený bude na PPE, ktorá je vyvinutá spoločne s Audi. O pohon sa budú starať dva elektromotory so spoločným výkonom 710 koní a krútiacim momentom 1 100 Nm. Také hodnoty bude mať najvýkonnejšia verzia Turbo S. Slabšia verzia Turbo dostane výkon okolo 600 koní. Samozrejmosťou bude lepšia aerodynamika, ale aj vyššia váha. Batérie majú pridať na hmotnosti 600 kg, no na druhej strane zabezpečia nižšie položené ťažisko.

Porsche Macan Electric

Čo sa týka dizajnu, tak Macan Electric bude na prvý pohľad podobný bežnému Macanu, ale viacero dizajnových prvkov bude nových a hlavne podobných Taycanu. V interiéri taktiež určite nájdeme štvoricu displejov.