Nový Volkswagen Golf ôsmej generácie je odhalený únikom.

Nový Volkswagen Golf ôsmej generácie je odhalený únikom.

15. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Nie je žiadna novinka, že nový Volkswagen Golf ôsmej generácie má byť predstavený už 24.10.2019. Oficiálne predstavenie je teda už pred dverami, no býva zvykom, že tesne pred predstavením je vozidlo odhalené únikom. Golf MK8 nie je žiadna výnimka.

Volkswagen Golf MK8

Po dizajnovej stránke je hneď na prvý pohľad jasné, že sa jedná o Golf. Základné črty sú zachované, no predná časť je úplne nová. Nájdeme tam úzku mriežku chladiča, ktorá spája svetlomety s novým dizajnom. Predný nárazník je taktiež nový. Zadná časť na fotke nie je vidieť, ale od C-stĺpika bude strecha jemne klesať a vzadu nájdeme úplne nové veko batožinového priestoru a svetlomety.

Ak sa pozrieme do interiéru, tak ten je na prvý pohľad nový. Asi najviac zaujmú dva veľké displeje. Prvý pred vodičom bude slúžiť ako virtual kokpit a druhý na ovládanie multimediálneho systému, ktorý bude úplne nový aj s umelou inteligenciou. Na palubnej doske márne budeme hľadať ovládanie klimatizácie. Tá sa bude ovládať cez displej a taktiež aj vyhrievanie sedadiel. Vľavo od volantu si môžeš všimnúť tlačidlá na ovládanie rôznych systémov.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Novinka je postavená na platforme MQB Evo. Očakávať môžeme Mild-Hybridné verzie so 48-voltovým okruhom. Taktiež bude v ponuke aj Plug-in hybrid. V ponuke motorov nájdeme benzíny 1,0; 1,5 a 2,0 TSI. V ponuke dieslov nájdeme 1,6 a 2,0 TDI.

Ostáva nám už len približne týždeň počkať na predstavenie nového Golfu.