Čo všetko vieme o facelifte Hyundai i30? Poďme sa na tento obľúbený hatchback pozrieť.

Čo všetko vieme o facelifte Hyundai i30? Poďme sa na tento obľúbený hatchback pozrieť.

9. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Súčasná tretia generácia Hyundai i30 bola predstavená v roku 2016 na autosalóne v Paríži. Následne v roku 2017 odštartoval predaj. Na trhu je obľúbený hatback len dva roky, no budúci rok príde mladší faceliftovaný hatchback. Čo všetko o ňom vieme?

Hyundai i30 2020

Predná časť prejde najväčšou zmenou. Nájdeme na nej väčšiu masku chladiča s mriežkami, ktoré sú veľmi podobné Hyundai Nexo. Svetlomety budú užšie a agresívnejšie. LED denné svietenie dostane taktiež nový dizajn, no zostanú stále zahnuté. Vzadu nájdeme LED svetlá s novým dizajnom a nový nárazník.

Základ interiéru zostane rovnaký, no môžeme očakávať nové kvalitnejšie materiály. Okrem toho pribudne nový multimediálny systém so systémami Hyundai Live Services a Bluelink. Podľa odhadov by mal byť vo vyšších výbavach v ponuke virtual kokpit.

Hyundai i30 2020

Agregáty zostanú rovnaké, ale pribudne Plug-in hybrid. Ten by mal poháňať 1,6 litrový benzínový štvorvalec a elektromotor so spoločným výkonom 141 koní. Elektromotor bude napájaný s 8,9 kWh batérie a čistý dojazd na elektriku by mal byť približne 60 kilometrov.

Čo sa týka športovej verzie N, tak facelift prinesie najmä dizajnové zmeny. Zvýšenie výkonu sa neočakáva, ale pribudnúť by mal podľa neoficiálnych informácií dvojspojkový automat. Avšak aktualizované N bude určite predstavené až po predstavení bežnej verzie.

Hyundai i30 2020

Očakáva sa, že Hyundai predstaví facelift i30 budúci rok. Pravdepodobne na autosalóne v Ženeve. Začiatok predaja by mal začať tiež budúci rok.

Zdroj: carwow.de