Terénne Lamborghini Huracan pôjde možno do sériovej výroby.

Terénne Lamborghini Huracan pôjde možno do sériovej výroby.

14. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Len začiatkom tohto mesiaca Lamborghini predstavilo šialený koncept Lamborghini Huracan Sterrato. Jednalo sa o brutálny Huracan, ktorý je určený do ťažkého terénu. Avšak toto vozidlo nemalo ísť do sériovej výroby a mnoho ľudí toto auto považovalo za vtip. Lenže karta sa obracia a vozidlo možno pôjde do sériovej výroby. 

Technický riaditeľ talianskej značky Maurizio Reggiani povedal pre magazín automobilemag.com, že možno sa Lamborghini Sterrato objaví v sériovej výrobe. Podľa Maurizia aj napriek nízkemu rozpočtu automobilky sa môže toto vozidlo objaviť vo výrobe. Náklady na výrobu Sterrata sú veľmi nízke. Stačí zobrať Huracan, upraviť podvozok a doplniť exteriérové prvky s uhlíkových vlákien.

Po dizajnovej stránke sa bude Sterrato od Huracanu líšiť plastovými lemami blatníkov, upravenými nárazníkmi a novými kolesami. Po technickej stránke nájdeme upravené nápravy, zvýšenú svetlú výšku a upravenú reakciu na plyn. O pohon sa bude starať dobre známy atmosférický 5,2 litrový desaťvalec s výkonom 640 koní. Výkon sa bude prenášať na všetky kolesá cez automatickú prevodovku.

 

Tento terénny superšport sa má začať predávať v roku 2021 a vyrobených bude len 500 kusov. Cena za taký kúsok bude od 240 000€.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.