BMW radu 8 Gran Coupe odhalil únik fotiek. Vyzerá naozaj pekne.

BMW radu 8 Gran Coupe odhalil únik fotiek. Vyzerá naozaj pekne.

14. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Mníchovská automobilka BMW koncom minulého roka odhalila znovuzrodenú legendu rad 8 Coupe a Cabrio, avšak len pred pár mesiacmi automobilka potvrdila, že chystá aj štvordverové coupe s názvom Gran Coupe. Toto vozidlo má byť oficiálne predstavené až budúci týždeň, ale dnes ho odhalil únik.

Nové Gran Coupe má podobnú prednú časť ako má Coupe, ale vďaka dlhšiemu telu vyzerá širšie. Pri pohľade z boku oko najviac poteší pekne klesajúca strecha od B-stĺpiku. Vyzerá to naozaj pekne a krátky zadný previs ešte skrášľuje siluetu. Zadnú časť si momentálne nemôžeme pozrieť, ale tá bude veľmi podobná Coupe. Nájdeme tam v prípade bežných verzií dvojicu lichobežníkových koncoviek výfukov, úzke svetlomety a dva odvetrávacie otvory. V prípade verzie M8 Gran Coupe môžeme očakávať štvoricu okrúhlych koncoviek výfukov a difúzor medzi nimi.

Pod kapotou budú zo začiatku v ponuke dieslové aj benzínové agregáty. Najslabšia verzia bude mať pod kapotou 3,0 litrový dieslový šesťvalec s výkonom 235 kW a krútiacim momentom 680 Nm. Silnejšia športová verzia M850i x Drive bude mať pod kapotou dvakrát preplňovaný 4,4 litrový osemvalec s výkonom 390 kW a krútiacim momentom 750 Nm. Neskôr do ponuky pribudne aj M8 Gran Coupe s rovnakým motorom ako má M850i, ale s výkonom 600 koní. Verzia Competition dostane výkon až 625 koní. Samozrejmosťou bude pohon všetkých kolies M xDrive s možným pohonom len zadnej nápravy.

Novinka má byť predstavená budúci týždeň 18.6. Predaj by mal začať až v septembri.

Mimochodom pred pár dňami bolo oficiálne predstavené aj BMW M8. Viac informácií nájdeš v článku.

BMW M850i Grand Coupe

Zdroj: caranddriver.com