Dmitrij Rogozin letel na Lade do vesmíru.

Dmitrij Rogozin letel na Lade do vesmíru.

14. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Minulý rok vo februári nechal Ilon Musk vypustiť do vesmíru vozidlo Tesla Roadster, ktoré do dnešného dňa ekologicky putuje vesmírom. Lenže mladí vedci z ruského mesta Tomsk spravili podobnú vec po svjomom. Poslali Ladu s Rogozinom na pár hodín do vesmíru.

Lada Space

Začínajúci vedci v Rusku sa rozhodli, že budú konkurovať Muskovi, ale trochu netradičným spôsobom. Zobrali meteorologický balón, do ktorého sa zmestí až 240 litrov hélia a namontovali naňho 9 kg zariadenie vrátane Lady a Rogozina. Ako je možné že Rogozin s Ladou vážia tak málo? Diétu určite nedržal. Jednalo sa o hračku vozidla a kartónovú figurínu Rogozina.

Tento meteorologický balón vyletel do výšky 20 km a za 16 hodín preletel 2 000 km od miesta štartu. Pristátie prebehlo v tráve medzi Mongolskom a Čínou.

Prečo práve Dmitrij Rogozin letel? Na sociálnej sieti vKontakte vedci spravili prieskum, v ktorom sa pýtali ľudí aká osobnosť má letieť. No a jednoznačný víťaz bol práve Dima. V podstate sa stal človekom, ktorý letel najvyššie na vozidle Lada.